Ulcinj

Ulcinj

Ulcinj – město plné orientu

Ulcinj, oblíbené turistické letovisko, je nejjižněji položeným městem na černohorském pobřeží. Nachází se pouhých pár kilometrů od hranic s Albánií. Díky bohaté nabídce vyžití a především nádherným plážím patří k nejoblíbenějším letoviskům na celém černohorském pobřeží.

Pláže v Ulcinji

Kromě „Veliké a malé (městské) pláže, jež jsou pokryty jemným pískem, najdete v Ulcinji a jejím okolí také spoustu menších (soukromých)Velika plaža pláží, které jsou pokryty také oblázky a které jsou vhodné zejména pro romantiky. Mezi takové pláže patří např. Ludvigova pláž, Paneuropa či Ženská pláž se sirnatým léčivým pramenem. Ženská pláž je vyhledávána ženami z celého světa, neboť se traduje, že léčivý pramen má pozitivní účinky při léčbě neplodnosti i dalších ženských chorob. Pláž je vyhrazena pouze ženám.

Řeka Bojana

Ada Bojana

Velká pláž (Velika plaža) dosahuje uctyhodné délky 13 km a táhne se od kanálu Milena (cca 5 km od staré Ulcinje) až po řeku Bojanu a ostrůvek Ada Bojana, kde se nachází pláž a ubytovací zařízení výhradně pro naturisty. Velika plaža je pokryta velmi jemným tmavým pískem, který má léčivé účinky. Pozitivní vliv má zejména při onemocněních pohybového ústrojí.

Památky v Ulcinji

Ulcinj potěší také každého milovníka historie. Staré město Ulcinj, které založili již Ilyrové, patří spolu se starým městem v Kotoru, Budvě a Baru k nejnavštěvovanějším a oblíbeným památkovým místům na pobřeží Černé Hory. Navštívit zde můžete Ulcinjský hrad (pevnost), palác Venezia, palác Balšićů (oba paláce dnes slouží jako kvalitní hotely) aj.

Nové město má díky tureckému vlivu (mimo hradby) dodnes orientální ráz. Díky tomuto faktu zde narazíte také na mešitu Bregut (18. stol.), mešita Namazdjah (19. stol.), hodinonovou věž, lázně (hamam) a dva turecké náhrobky. Do dnešní doby se ve města dochovalo na dvacet mešit.

V Ulcinji ovšem narazíte také na křesťanské kostely – pravoslavný sv. Mikuláše a katolický sv. Josefa.

2 thoughts on “Ulcinj”

  1. Právě jsme se vrátili z Velké pláže,která by byla krásná,kdyby nebyla plná odpadků,které kolem sebe místní odhazují,nebo zastrčí pod lehátko,nebo lehce zasypou pískem.Odpadkové koše jsou snad každých 20 m,ale nikdo se neobtěžuje se zvednout.Večer se na pláž slétávali racci a vyzobali aspoň to jedlé,zbytek zůstává.Ležet denně v odpadcích bylo nechutné,ale není možnost jít jinam. Byl to pro nás šok.

    1. Byl jsem tam v roce 2013. To samé. Špína a odpadky na stezce do města Ulcinj cestou z Velké pláže nasypané z útesu do moře. Být tam čisto, tak je to zajímavé a snad i příjemné místo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!