Ulcinjská riviéra

Ulcinjská riviéra

Jedna z nejoblíbenějších riviér na celém Černohorském pobřeží je riviéra Ulcinjská. Dobré jméno a oblibu získala zejména díky bohatému zastoupení písčitých pláží (80% na Ulcinjské riviéře), z nichž nejvíce dominuje Velika plaža v Ulcinji, která je dlouhá neuvěřitelných 13 km a na pláž Jadranu je také velmi široká. Jako nejjižnější část černohorského pobřeží je naprosto odlišnou od ostatních riviér. Zázemí riviéry netvoří vysoké pohoří jako v severněji položených riviérách, ale najdete zde úrodná pole, sady a vinohrady, jejichž plody můžete nakoupit na místních trzích.

Oblíbená ulcinjská riviéra

Velika plaža v UlcinjiUlcinjská riviéra se táhne od mysu Stari Ulcinj na severozápadě až k ústí řeky Bojany na černohorsko-albánských hranicích. Maximální teploty vzduchu zde v hlavní sezóně dosahují až k 38°C a proto většina turistů i zdejších obyvatel ocení maestral, příjemný vítr, jež zde vane takřka každý den a díky němuž jsou zdejší vedra o dost snesitelnější.

Pobyt na Ulcinjské riviéře si můžete zpestřit celou řadou výletů po pobřeží i do vnitrozemí. Oblíbený je např. výlet ke Skadarskému či Šaskému jezeru, co Ulcinjských salin, lesoparku u zátoky Valdanos aj. Zejména Skadarské jezero patří k jednomu z nejpozoruhodnějších míst v celé Černé Hoře. Nádherná příroda a výjimečná fauna i flóra jsou neuvěřitelným lákadlem tohoto okouzlujícího místa. Na březích Skadarského jezera se nacházejí také pláže, na nichž můžete zrelaxovat nebo se schladit v parných dnech příjemnou koupelí.

Velkým lákadlem je pak samotné centrum riviéry – město Ulcinj, které turisty táhne jak historií svého starého města, tak i nádhernými písčitými plážemi. Klenotem města je již zmiňovaná Velika plaža, která se táhne od kanálu Milena až k ústí řeky Bojany nedaleko černohorsko-albánských hranic. Po celé délce pláže je řada restaurací nabízející také plážový servis se slunečníky a další plážové či vodní atrakce.

One thought on “Ulcinjská riviéra”

  1. Minulý rok jsme s rodinou cestovali do Ulcinje v Černé Hory. Měla jsem strach z dlouhé cesty. Předce jen jsme každý rok jezdili do Chorvatsko, které je blíž. Ale delší cesta se vyplatila. V Černé Hoře se nám moc líbilo. Krásné dlouhé písečné pláže a hlavně udržované. Nikde žádný bordel na plážích. Opravdu doporučuju. Příští rok se chystáme do letoviska Bar, který je severněji, ale do Ulcinje si určitě uděláme alespoň jeden den výlet.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!