Tučepi

Tučepi

Tučepi se nacházejí na Makarské riviéře, cca 3 km od města Makarska. Rozkládá se při magistrále a mezi magistrálou a pobřežím. Letovisko vyniká mimořádně bohatou vegetací. Tučepi jsou známé zejména podle nejdelší pláže na Makarské riviéře (3 km), podél níž vede překrásná promenáda alejí borovic. Dovolenou v Tučepi nabízí mnoho cestovních kanceláří a agentur, objednat ho můžete např. na stránce dovolená Tučepi.

tučepiTučepi jsou moderním turistickým místem na úpatí velebného Biokova. Pokud se rozhodujete, zda do Tučep vyrazit či nikoliv, shlédněte fotografie z města Tučepi.

Díky bohatému dědictví oplývají i četnými archeologickými lokalitami a vzácnými památkami, např. kostel sv. Antonína, kostel sv. Mikuláše Taveliće, kostelík sv. Jiří z 13. století, kostel narození Panny Marie, letní dům Kaštelet, obranné věže, tvrze. Pro překrásný výhled, domácí kuchařské speciality a známá vína turisté často navštěvují vísky v Gornjih Tučepich.

tučepiPláž v oblíbeném letovisku je tvořena drobnými oblázky a hrubým pískem (tzv. žalo) s pásem borového porostu. Pláž se táhne až k letovisku Podgora. Má pozvolný vstup do moře, ideální pro rodiny s malými dětmi. Kdykoli během dne si můžete udělat krásnou procházku promenádní cestou lungo mare do města Makarska (cca 2 km) nebo na druhou stranu do Podgory (cca 4 km).

Ve městě se každoročně koná festival „Tučepské letní večery“ (Tučepske ljetne večeri): hudba, divadlo, folklor.

Jste-li geocacher, můžete se této zálibě věnovat i na své dovolené v Tučepích. Nad letoviskem se nachází jedna z kešek umístěných na chorvatském pobřeží. Více informací získáte v příspěvku Geocaching v Chorvatsku.

Oficiální stránky města Tučepi

——————————————————————————

Recenze Tučepi

Recenze k letovisku Tučepi naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

13 thoughts on “Tučepi”

 1. Tučepi jsou jen letovisko a vadila mi velice úzká pláž (ovšem úzké pláže jsou směrem k jihu asi všude) a hlava na hlavě i mimo sezónu. Za klidem při koupání a opalování jsem musela docházet až na vzdálenější nudapláž – naštěstí nebylo povinné se svlíkat 😀

 2. V Tučepích jsme byli s rodinou před třemi lety a moc se nám tam všem líbilo. Byli jsme ubytovaní ve Vile Marin, která je hned nad olivovým hájem, kterým se po užší cestičce lehce dostanete na pobřežní promenádu a pláže. Promenáda i pláže jsou v Tučepi opravdu dlouhé a nestalo se, že bysme si nenašli i klidnější místečko, kde není hlava na hlavě. Díky pozvolnému vstupu do moře si tu cachtání v moři báječně užily i naše děti.

  P.S. na ježky jsme tu nenatrefily, boty tedy v Tučepi nebyly potřeba :))).

  1. Dobrý den..dovoluji si Vám napsat…protože jste byli v Tučepi.Mám tam jet za dva týdny,a nemůžu se nikde dočíst,jestli tam je nějaký supermarket??Mám ubytování bez jídla,a nechcese mi toho tahat hodně.Děkuji Vám moc pěkný den Résöová

   1. Dobrý den, nedaleko našeho ubytování byl menší obchůdek a pro větší nákupy je možné navštívit velký Konzum v centru Tučep.

 3. Tučepi jsou jedním z neatraktivnějších a nejnavštěvovanějších míst široko daleko známé Makarské Riviéry, a tím také oblíbenou turistickou destinací Chorvatska a Evropy. Je to ideální destinace jak pro rodiny s dětmi, které se mohou bezstarostně oddat mořským radovánkám, tak i pro mladší populaci, která si může užívat špičkového nočního života v sousední Makarské. Pláže v Tučepi, které byly vyznamenány Modrou vlajkou kvality, jsou tvořeny drobnými oblázky a hrubým pískem s pozvolným vstupem do moře, což ocení především rodiny s dětmi.

 4. Dobrý den, rád bych se zeptal, jak drahé jsou restaurace v Tučepi v sezóně. Respektive kolik přibližně vyjde večeře na osobu včetně pití. Slyšel jsem, že v sezóně jsou restaurace předražené a kvalita nic moc. Díky Martin

  1. Hrozně záleží na to, co si chcete na jídlo dávat. Je pravda, že Tučepi jsou dražší…. když jsme tam byli, tak nám tam známí, kteří si zašli i do Makarské, říkali, že i přímo v Makarské je levněji… jsou to ale už dva roky zpátky a jaký bude aktuální stav letos, to si netroufám odhadnout.

   Každopádně pokud máte rádi čevapčiči nebo klasická jídla z grilu, příp. pizzu, tak ty tak drahé nejsou. U pití také, které si vyberete. Pokud nepotřebujete jíst vytříbené speciality nebo ryby, které jsou drahé prakticky všude, dá se najít vcelku rozumně. Ovšem pokud chcete vyloženě ušetřit, tak pokud jedete s cestovku, doporučuju dokoupit polopenzi, protože do ceny polopenze se v restauracích určitě nevejdete a rozhodně přeplatíte.

 5. V Tučepi jsem byla před několika roky a moc se mi tam líbilo. Jen pláže byly hodně plné (byla jsem tam v srpnu), skoro „hlava na hlavě“. Ale když už se tam člověk usalaší, není to velký problém. Co mi vadilo, byly občas viditelné exkrementy (snad z wc na lodích).

 6. Dobrý den chystáme se letos v červenci do Tučepi, mohl by mi prosím někdo poradit ohledně nějaké dobré cenově dostupné retaurace(popřipadě orientační ceny za jidlo, pivo..) a zda tam je nějaký větši obchod v kterém se dá nakoupit. Budu vděční za každou radu, předem moc děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!