Vinišće

Vinišče

Vinišče je malé rybářské městečko nacházející se v krásné zátoce s čistým mořem a nedotčenou přírodou, vzdálené 12 km od letoviska Trogir.

V letovisku Vinišče je několik hezkých kostelů:

– Kostel blažené Panny Marie (sv. Jurja) v Orihovici založený benediktýny roku 1272
– Kostel sv. Antuna Padovanského (Panny Marie Karmelské) byl vybudován v XVIII. stol. přímo v městě Vinišća
– Kostel sv. Ivana na mysu Ploča byl vystavěn roku 1332 podle legendy na místě, na kterém blažený Ivan Trogirský zázrakem zachránil Šibenčany, kterým se potopila loď.

V nedalekém okolí je dovolená viniščeněkolik krásných zátok, známých pěknými oblázkovými a písčitými plážemi. Ve Vinišči se nachází několik obchodů, restaurací a café barů, a malá marina pro mořeplavce.

Vinišče je místo určené v první řadě milovníkům klidné rodinné dovolené v soukromých pokojích, apartmánech a domech, místo vhodné pro milovníky soukromí.

Milovníci zábavy a nočního života mohou navštívit nedaleká města Trogir, Šibenik, Rogoznice nebo Split.

——————————————————————————-

Recenze Vinišče

Recenze k letovisku Vinišče naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Vinišče”

  1. V lete som navštívil tuto destináciu a môžem povedať,že je vynikajúca. Prijateľná vzdialenosť, priezračne čisté more, v období sezóny stabilné teplé a slnečné počasie, dobrá cena, celý rad možností kam na výlety či za zábavou. Naviac sú obyvatelia Chorvátska veľmi priateľskí a dobrosrdeční ľudia. Môžem len doporučiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!