Vinišće

Vinišče

Vinišče je malé rybářské městečko nacházející se v krásné zátoce s čistým mořem a nedotčenou přírodou, vzdálené 12 km od letoviska Trogir.

V letovisku Vinišče je několik hezkých kostelů:

- Kostel blažené Panny Marie (sv. Jurja) v Orihovici založený benediktýny roku 1272
- Kostel sv. Antuna Padovanského (Panny Marie Karmelské) byl vybudován v XVIII. stol. přímo v městě Vinišća
- Kostel sv. Ivana na mysu Ploča byl vystavěn roku 1332 podle legendy na místě, na kterém blažený Ivan Trogirský zázrakem zachránil Šibenčany, kterým se potopila loď.

V nedalekém okolí je dovolená viniščeněkolik krásných zátok, známých pěknými oblázkovými a písčitými plážemi. Ve Vinišči se nachází několik obchodů, restaurací a café barů, a malá marina pro mořeplavce.

Vinišče je místo určené v první řadě milovníkům klidné rodinné dovolené v soukromých pokojích, apartmánech a domech, místo vhodné pro milovníky soukromí.

Milovníci zábavy a nočního života mohou navštívit nedaleká města Trogir, Šibenik, Rogoznice nebo Split.

——————————————————————————-

Recenze Vinišče

Recenze k letovisku Vinišče naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

1 komentář u „Vinišče“

  1. V lete som navštívil tuto destináciu a môžem povedať,že je vynikajúca. Prijateľná vzdialenosť, priezračne čisté more, v období sezóny stabilné teplé a slnečné počasie, dobrá cena, celý rad možností kam na výlety či za zábavou. Naviac sú obyvatelia Chorvátska veľmi priateľskí a dobrosrdeční ľudia. Môžem len doporučiť.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!