Trogir

Trogir

Trogir je přímořské lázeňské město ve Střední Dalmácii, ležící na pobřeží Jaderského moře. Staré původní jádro leží na ostrůvku mezi pevninou a ostrovem Čiovo (s pevninou spojen krátkým kamenným mostem), s ostrovem Čiovo je přes Trogirský průliv spojen moderním zvedacím mostem. Staroměstské jádro je pod ochranou světového dědictví UNESCO. Je pravou pokladnicí pro milovníky umělechých děl, renesančních a barokních staveb, románských kostelů atd.

dovolená trogirTrogir je nazýván i městem-muzeem o čemž svědčí slavný portál trogirské katedrály mistra Radovana z roku 1240, renesanční městská lóže, tisíciletý klášter sv. Mikuláše, v němž se střeží známý reliéf antického boha Kairosa ze 4. století před Kristem.

Letovisko nabízí kamenité a oblázkové pláže na městském koupališti v zátoce Saldun dovolená trogirna břehu ostrova Čiovo. Koupání i na dalších místech na ostrově, případně v sousedství, na pobřeží za Trogirem směrem k Segetu Donji a dále pak na pláži zdejšího hotelového komplexu Medena. Na plážích je dostatek vzrostlé vegetace.

Trogir nabízí zábavu na tanečních terasách, diskotékách, při folklorních představeních. V průběhu sezóny se konají zábavní festivaly „Rybářské noci“ (Ribarske noći). Milovníci kultury mohou navštívit jedno z Trogirských muzeí:

  • Městské muzeum (Gradski muzej) v paláci Garanjin-Fanfognů
  • Pinakotéka v kostele sv. Jana Křtitele
  • Sbírka uměleckých předmětů Kairos (Zbirka umjetnina Kairos) v klášteře benediktinek
  • Obrazová galerie

Malé uzké uličky a náměstíčka, četné restaurace, kavárny, prodejny suvenýrů a galerie s četnými kulturními a hudebními manifestacemi pod širým nebem, dávají tomuto městečku zvláštní středozemní atmosféru.

——————————————————————————-

Recenze Trogir

Recenze k letovisku Trogir naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!