Split

Splitská riviéra

Splitská riviéra představuje pobřeží v okolí kulturního a hospodářského střediska Střední Dalmácie, města Split, největšího města na chorvatském pobřeží. Splitská riviéra, nacházející se podél šest kilometrů dlouhé oblázkové pláže lemované zelení, je vyhledávaným cílem relaxace turistů i obyvatel letoviska Split. 

splitská riviéraSplit leží na poloostrově mezi Kaštelským zálivem a Splitským průlivem, jehož západní část zaujímá kopec Marjan s překrásným lesoparkem. Pohoří Kozjak a Mosor chrání město ze severu a severovýchodu před vnitrozemskými vlivy.

Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Hlavními památkymi jsou: Diokleciánův palác, Socha biskupa Řehoře Ninského, Národní náměstí s paláci Karepićů a Kambjů, Náměstí Bratří Radićů s palácem-muzeem, sochou Marka Maruliće, benátskou opevněnou Hrvojovou věží, Kostel sv. Františka a františkánský klášter, Městská čtvrť Poljud s františkánským klášterem, Kostel sv. Trojice a na okraji města směrem na Solin se nachází římský vodovod – akvadukt ze 3. stol., který je dosud používán.splitská riviéra

Ve městě je mnoho možností příjemného bezplatného koupání ve volné přírodě, především na členitém pobřeží poloostrova Marjan u Oceánografického ústavu v blízkosti mysu Marjan a na severovýchodním pobřeží tohoto poloostrova. Ve městě se nachází i šest městských koupališť (zde se platí vstupné) – drobné oblázky, písek, pláže doplněné uměle. Hlavním koupalištěm jsou Bačvice – blízko středu města.

Začátkem července zde pravidelně probíhá festival populární hudby – Festival zabavne glazbe a koncem srpna se již několik let konají „Dny Diokleciána“, kdy se celé město vrací do doby císaře Diokleciána.

Oficiální stránky města Split (Splitská riviéra)

——————————————————————————

Recenze Split

Recenze k letovisku naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!