Omiš

Omiš

Přímo na ústí řeky Cetiny se nachází městečko Omiš, centrum Omišské riviéry, obklopené malými rybářskými vesničkami s překrásnými plážemi. Je významným střediskem cestovního ruchu. Na tomto malém území lze shlédnout hodně kulturně-historických památek (kostely z 10. – 18. století, památky, tvrz, muzeum aj.). Staré město pod strmými holými skalními útesy je městečkem úzkých uliček a malých náměstí.

omišPrastará římská města Split a Salona, jsou od Omiše vzdálena pouhou půl hodinu jízdy a překrásné středodalmatské ostrovy jsou doslova na dosah ruky.

Pro zastánce aktivní dovolené je Omiš tou pravou destinací – rafting na řece Cetině, slaňování, paragliding, potápění, plachtění, plážový volejbal, tenis aj.

Pěkné, částečně písečné a částečně oblázkové pláže se táhnou dovolená Omišod Podstranské riviéry na severozápadě v poměrně úzkém pruhu přes Dugi Rat a Duće až k Omiši, kde se podstatně rozšiřují. Přímo v letovisku, při ústí řeky Cetiny do moře, se nachází rozlehlá pláž, více jak 1 km dlouhá, z jemného písku, kterou tvoří nánosy písku z řeky Cetiny. Pláž se svažuje do moře písečnou mělčinou, ideální pro koupání malých dětí. Proto je také letoviskem vhodným pro dovolenou rodin s malými dětmi. Zhlédněte fotografie z města Omiš.

Omiš je i zábavním centrem celé oblasti: diskotéky, taneční terasy a další zábavní zařízení. Významnými kulturními programy jsou Omišské kulturní léto (v roce 2013 konané v období 1.7.2013 – 28.8.2013), Festival dalmatských klap (pěveckých sborů), Pirátské večery a jiné slavnosti.

Oficiální stránky města

——————————————————————————-

Recenze Omiš

Recenze k letovisku naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Omiš”

  1. JA som bola v Omiši pred 3 rokmi. Skutočne pekné miesto na dovolenku. Ideálne pre malé deti. Bola som v časti Omiš-Duče. Pláže piesočné , pozvoľný vstup do mora. Na pláži je dosť stromov, sú tam sprchy, takže ideálne. Jedine čo mi trošku vadilo bola rieka Cetina, ktorá sa v tomto úseku vlieva do mora a bolo niekedy cítiť chladné prúdy, ale v horúčave je to príjemne. Môžem vrelo doporučiť

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!