Mimice

Mimice

Mimice jsou malé středomořské městečko s mírným klimatem, umístěné uprostřed Jadranu, cca 12 kilometrů od Omiše. Městečko je administrativní součástí města Omiše. Prostírá se mezi Dinárským pohořím a překrásnými oblázkovými plážemi.  Mimice se v poslední době rozvíjí jako malé klidné letovisko s dobrou nabídkou mimiceubytování v soukromí. Vedle neobyčejně krásných oblázkových pláží, a koupání v průzračném a čistém moři, které má jednoznačně pozitivní vliv jak na zdraví kůže, tak i na fyzický a psychický odpočinek organizmu, nabízí dovolená v Mimicích i dlouhé procházky po upravených stezkách a makadamových cestách o délce až 20 km, a to na samém úpatí pohoří, v překrásné přírodě.

Městské pláže v Mimicích jsou oblázkové. Mimo čtyř hlavních pláží, je k dispozici ještě několik menších, ke kterým je možný pouze přístup pěšky, případně jsou přístupné pouze z moře. Pláže jsou čisté, upravené a mimořádně pěkné. Borový porost sahá až k plážím.

Fotografie města Mimice

—————————————————————————-

Recenze Mimice

Recenze k letovisku Mimice naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Mimice”

  1. V Mimicích jsem byla již 2x a velice se mi tam líbilo. Je to menší dědinka kde je klid a jelikož jsme měli s sebou psa, tak bylo dobré, že tam jsou menší plážičky (třeba pro 2 osoby) kam jsme se psem bez problému mohli. Plážičky jsou podél pobřeží dál. Ale není to daleko.

  2. Musím potvrdit trvrzení Zdenky, Mimice jsou menší letovisko a je zde opravdu klid. Pro někoho super, někdo by se tu asi ukousal nudou. V letovisku jsou cca 3-4 restaurace i obchod, plus nějaký plážový bary, ale žádnou promenádu obsypanou restauracemi, kavárnami a různými atrakcemi či stánky se suvenýry zde nečekejte. Ale jak jsem psala, pro někoho super… my máme rádi svůj klid. Bydleli jsme v hotelu Croatia Sydney, kde jsme měli polopenzi, takže jsme ani restaurace moc nevyhledávali… snad na pár obědů, jinak jsme si koupili nějakou drobnost v samošce a tu v poledne sezobli… stejně v tom vedru není moc chuť k jídlu.
    Za nás Mimice super… čistý pláže a ten klid…. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!