Živogošče

Živogošče

Živogošče je malé městečko na Makarské riviéře. Leží u magistrály a na pobřeží, těsně pod srázy Biokova. Je známo rozsáhlými borovými lesy. Svými třemi pobřežními osadami – Porat, Mala Duba a Blato a několika staršími vískami pod Biokovem, Živogošče krášlí Makarskou riviéru.

ŽivogošćeOlivové háje, borovicové lesy, moře a 6 km spojených oblázkových pláží, poskytují opravdový požitek z chorvatského Středozemí!

Z památek města Živogošče stojí za zmínku epigram, z římského období, vytesaný do skály těsně u pobřeží, u pramene, který tu vyvěrá (oslavuje pramen a jeho nymfu). Pramen i epigram vytesný doskály jsou zakryty vegetací a jsou zpřístupné jen při odlivu, při přílivu jsou zality mořem. Františkánský klášter s barokním kostelem a zvonicí (18. stol.) stojí na skalní výspě nad mořem, východně od obce. V obci se zachovalo několik zajímavých starých vesnických domů.

Stejně jako většina letovisek Makarské riviéry i Živogošče nabízí pěknou pláž, která je tvořena drobnými oblázky a hrubým pískem a je lemovaná vegetací.

Oficiální stránky města Živogošče

———————————————————————————

Recenze Živogošče

Recenze k letovisku Živogošče naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

4 thoughts on “Živogošče”

  1. Minulý rok jsme jeli s manželkou do Živogošče do kempu Dole. Říkali sme si prvně že to bude dobrá změna, protože každý rok jezdíme do apartmánů nebo hotelů. Chtěli jsme vyzkoušet i jinou možnost ubytování a můžu říct, že už nikdy více. Prvně mě to přišlo jako dobrý nápad, taková trošku i romantika, ale po dvou dnech už sem měl všeho pokrk. Připadal jsem si jak za socialismu. Navíc vedle nám byli nějací mladí se psem, takže dělali pěkněj kravál, pes se neustále venčil před naší chatkou a podobně. Po zkušenosti z minulého roku letos letíme do Turecka do Alanya a do Chorvatska se možná vrátíme zase příští rok, ale 100% už nikdy do chatek v kempu Dole.

      1. Kemp dole – trochu mi to připomínalo staré časy v roce 1992 a moje první dovolená u moře s rodiči ve stanu. Takže kdo se chcete vrátit o 25 let zpět, doporučuji tuhle díru……

  2. Kemp Dole není tak špatný. Sociálky by sice mohly být lepší, ale jsou tam hezké pláže a má to tam své kouzlo, není to ještě tak komerční jako jinde, i když za poslední roky se to dost změnilo. Je tam celkem jisté pěkné počasí. Blbé sousedy můžete chytnout i v hotelu. Jsou tam nižší ceny, proti jiným, mnohem horším, kempům.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!