Promajna

Promajna

Promajna leží ve stejnojmenné zátoce na Makarské riviéře, 6 km severozápadně od města Makarska. Promajna má pouhých 230 stálých obyvatel. Rozkládá se jednak na samotném pobřeží, ale také ve svahu nad pobřežím. Z Jadranské magistrály nad obcí vede do Promajny silniční odbočka. Promajna je příjemné letovisko pro klidnou dovolenou. Každého turistu rozhodně nadchne pohled z moře či z pláže na impozantní panorama pohoří Biokovo, které se tyčí nad Makarskou riviérou.

promajnaMěstečko se může pochlubit krásnou oblázkovou pláží, která je lemovaná borovým lesem. Pláž se pozvolna svažuje do moře a je tak vhodná především pro rodiny s dětmi. V těsné blízkosti pláže se lze občerstvit v několika plážových barech, restauracích a stáncích s rychlým občerstvením.

V Promajně je pořádán Rybářský večer, který se koná v rámci oslav Dne díkuvzdání dne 5. srpna. Pořádají se také další příležitostné zábavní programy.

Za zábavou či výletem můžete vyrazit do nedalekých center Makarské riviéry. Širší nabídku zábavy nabízejí nedaleká města Baška Voda (5,5 km), Makarska (6 km) nebo Brela (9 km).

——————————————————————————

Recenze Promajna

Recenze k letovisku Promajna naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

4 thoughts on “Promajna”

  1. V promajně sme byli ubytovaní na vile Čale. S jídlem jsme spokojení moc nebyli. Příjde nám, že celkově chorvati moc vařit neumí. V místních restauracích taky nic moc jídlo, sežene tu tak maximálně pizzu, špagety a čevapčiči. Takže žádné gastronomické umění. A pláže docela přelidněné, ale dá se jít podél moře dál a tak už bylo míň lidí.

  2. Včera jsem se vrátila s CK Bonton z Promajny. V Chorvatsku jsem byla již několikrát.Tuto lokalitu doporučuji. Koupání super, ubytování i strava v penzionu Joze v pohodě.

  3. Promajnu můžeme doporučit, letos jedeme po 3…
    Nejdřív Vítkovice Tours- Dukić — tam pro nenáročné „ok“…..
    Dům Mare , super ! Moc doporučuji..
    A letos Sunset takže uvidíme:)… Jinak všem co navštívíte Promajnu doporučuji zajet na Biokovo .. zážitek na celý život.. prostě nádhera,kterou by měl každý vidět! 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!