Podgora

Podgora

Podgora je tradiční turistické letovisko nacházející se v srdci oblíbené Makarské riviéry. Podgora, přezdívaná také jako princezna Jadranu je ideálním místem pro turisty s malými dětmi, které si mohou hrát na mělčinách s pozvolným přístupem k vodě. Díky svému příznivému podnebí nabízí turistům křišťálově čisté moře, nádherné oblázkové pláže lemované porostem vzrostlých borovic a bohatý výběr stylových restaurací a kaváren od jara až do podzimu.

podgoraV průběhu léta lze v Podgoře zažít řadu kulturních událostí a festivalů. K nejznáměnším patří slavnost, která se koná v polovině srpna v den svátku svatého Vincenta, patrona města. Tento den je také svatým dnem města Podgory. Oblíbené jsou také rovněž tzv. Rybářské večery s živou dalmatskou hudbou.

Hrajete-li rádi geocaching, můžete se této zálibě věnovat i na své dovolené v Podgoře. Přímo v Podgoře se nachází jedna z kešek umístěných na chorvatském pobřeží. Více informací získáte v příspěvku Geocaching v Chorvatsku.

Další fotografie z letoviska Podgora – fotky Podgora

———————————————————————————

Recenze Podgora

Recenze k letovisku Podgora naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Podgora”

  1. V Podgoře jsme byli minulé léto s rodinou a byli jsme celkem spokojení. Je to klidnější letovisko, takže doporučuji lidem, kteří mají raději klid. Udělali jsme si výlet do Tučep, které jsou hned vedle. Cesta tam vede příjemná téměř celou dobu podél moře (cca 40 minut). Takže kdo hledá větší ruch, tak je naprosto ideální si tam udělat výlet. Pro rodinou dovolenou Podgoru naprosto doporučuje. Mladší generace by se zde možná trošku nudila.

  2. Do Podgory jezdíme už dlouhá léta, občas střídáme pouze ubytování. Na Podgoře se nám nejvíc líbí dlouhá promenáda, nikterak velký ruch, jaký je třeba v sousedních Tučepech… kam jsme si občas zašli příjemnou procházkou podél moře… ale jen zřídka, protože v Podgoře je restaurací a jiných občerstvoven dostatek a na nějaké diskotéky už jsme přecijen staří.

    Jelikož nás jezdí více, oblíbili jsme si vilku Sonja na konci Podgory. Je to menší domek ve kterém jsou jen dva velké apartmány, ideální pro dvě rodiny, jelikož mají dvě samostatné ložnice a k tomu ještě obývák s kuchyňskou linkou a tam je taky ještě sedačka pro další dvě osoby. Pohodlně se do apartmánu vejde 6 osob. U vilky je gril a zahrádka, majitelé v domě nebydlí, takže kdo hledá naprostý klid a nechce být rušen nikým cizím, tak super ubytování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!