Makarska

Makarska

Město Makarska je nejznámějším letoviskem v Dalmácii. Leží 62 km jihovýchodně od Splitu. Leží přímo na Jadranské magistrále, její stará část je rozložena při moři, nová se rozrůstá amfiteatrálně daleko do svahů Biokova, které tvoří Makarské nádherný působivý závěr. Makarska je malebné městečko obdivuhodné krásy, které žije z turizmu a pro turizmus, je městem mládí, kultury, sportu a zábavy. Rozvila se kolem přírodního přístavu, chráněného malebným poloostrovem Sv. Petra a výběžkem Osejamakarskava a je největším a jediným přístavem tohoto druhu mezi ústím Cetiny a Neretvy.

Z azurového moře se zvedá velkolepý dar přírody – Biokovo. Překrásná oblázková pláž se prostírá celým místem (2 km). Četné ubytovací objekty s vnitřními i vnějšími bazény, mezi nimiž je rehabilitační centrum „Biokovka“ s nejmodernějším fitcentrem a kompletní fizikální terapií, přispívají k oblíbenosti Makarské jako turistické destinace. Pokud jste chtiví dobrodružství a atraktivních sportovních výzev, Makarská poskytuje velké množství sportovního vyžití (paragliding, horskou cyklistiku, vodní sporty a jiné).

makarskaDominantou Makarské je barokní farní kostel, původně katedrální, zasvěcený sv. Marku (Sveti Marko), stojící uprostřed Makarské na pěkném Kačićově náměstí (přístupný po schidišti z nábřeží).

Makarska má vícero diskoklubů a tanečních teras, mj. beach bar Twister, rockový klub Rockatansky, disco club v hotelu Biokovka a další. Každoročně zde probíhá akce Makarské léto. V rámci této akce jsou pořádány různé lidové večery, pop – rock koncerty, folklorní večery, divadelní představení, koncerty klasické hudby, zábavné koncerty.

——————————————————————————

Recenze Makarska

Recenze k letovisku Makarska naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Makarska”

  1. Byl jsem tam letos první týden v září s kamarády. Nic než jedno veliké zklamání. Na papíře vypadá Makarska pro partu mladých lidí (okolo 24 let) skvěle, ale opak je pravdou. Maloměsto, které je roztažené kolem moře s plážemi plnými starších Čechů. Ano, Čechů, na ty se zde narazí na každém kroku. Vždyť pomalu všichni místní mluví česky dost dobře. NA plážích žádné možnosti skákání do vody, žádné skokánky nebo skály. Což je veliké mínus. Noční život celkem v pohodě, diskotéka mezi skalami pěkná. Pro vegany o ničem, žádný speciální veganský krámek ve městě není. Co se mně osobně hodně líbí, jsou kopce nad městem. K dispozici mnohahodinové výstupy po dobře značených cestách. Doporučuji vzít s sebou dostatek vody, jinak jde doslova o život. Běhání v kopcích nad městem taktéž skvělé. Abych to zhodnotil: Makarska je skvělé místo pro dovolenou rodiny s dětmi a nebo starších lidí. Pro mladé lidi, kteří požadují akci, je naprosto o ničem.

  2. Musím nesouhlasit s předchozí recenzí. Město Makarská je velmi živé a je tam bohatý noční život. Udělali jsme si celodenní výlet z Tučep na Makarskou. Vede tam moc pěkná upravená cesta a cesta trvá cca hodinu a půl pomalejší chůzí. Ideální pro ty, kteří hledají rušnější místo na úkor moře a plážím. Byli jsme na pláži u tržnice a otřes. Pláž špinavá a moře ještě horší. Plavali tam řasy a dokonce i použité vložky…no nechutné. Na jinou pláž jsme už nešli, takže nevím jak vypadá moře a pláže dál. Ale na výlet je to naprosto SUPER.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!