Gradac

Gradac

Gradac je oblíbeným letoviskem v jižní části Makarské Riviéry, současně jejím nejjižnějším místem. Gradac nabízí průzračně modré moře, 7 km dlouhé oblázkové pláže, částečně stíněné vegetací, staré opuštěné vesnice venkovské dalmatské architektury pod svahy Biokova, spojené pěšími a cyklostezkami, ze kterých je vzrušující výhled na ostrovy Hvar, Brač, Korčulu, Vis a Pelješacký průliv.

gradacPět století staré hradby františkánského kláštera v Zaostrogu v sobě ukrývají bohaté historické a kulturní dědictví. Ve městě jsou pořádány různé sportovní i kulturní události, výlety na ostrovy, místa. Hotely, kempy i soukromé ubytování vysoké kategorie vytváří z letoviska a okolí přitažlivou turistickou destinaci, obzvláště vhodnou pro rodinný turizmus!

Tradiční lidové slavnosti:

– červenec – Gradacká turistická noc
– 29. září – oslavy sv. Michala (Sveti Mihovil)

Gradac nabízí ubytování v hotelech i v soukromí. Hotel Labineca je klimatizovaný, má k dispozici animaci pro děti i dospělé. Hotelová zařízení byla v 90. letech buď přestavěna nebo jsou úplně nová.

——————————————————————————

Recenze Gradac

Recenze k letovisku Gradac naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Gradac”

  1. Gradac je pěkné středisko a je také výhoda že na pláži jsou dvě skluzavky pro děti, což se v Chorvatsku málo kdy vidí. Doporučuju spíš ubytování v soukromých domech a ne v komplexu hotelu Labineca.

  2. Zdravím,
    kdo my měl zájem o levné ubytování v Gradaci mohu doporučit apartmány Dinka i Marinko Gujinović.
    Majitelé byli velmi milí, pokoje čisté. Když jsme si zakoupili 7 nocí dostali jsme zdarma grilovanou makrelu a domácí víno. Vynikající. Proto bych doporučila tento levný apartmán.
    Hezký den, Martina

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!