Brela

Brela

Brela je významným letoviskem na Makarské riviéře. Rozkládá se na mírném svahu pod strmými srázy Biokova, které je chrání a zmírňuje letní vedra. V létě často vane osvěžující mistral (maestral), v zimě bóra. Brela je skvostem netknuté přírody – husté borovicové lesy, dlouhé písečné pláže, vodní prameny, vůně aromatických bylin…

Pláže v letovisku Brela patří k nejpěknějším na pobřeží. Táhnou se podél celého letoviska asi 1,5 km. Jsou z drobných oblázků a písku, vroubí je stinné borové lesy, v nichž stojí zdejší hotely. V roce 2004 byla překrásná oblázková pláž Dugi rat prohlášena za nejkrásnější pláž v Evropě a desátou na světě. Brela je žádoucím cílovým místem pro všechny milovníky čistého moře, příjemného středozemního podnebí, hotelů a apartmánů vysoké kategorie a uvolnění v příjemném prostředí. Na jihovýchodním okraji letoviska Brela je osada Jakiruša, v posledních letech navštěvovaná jako malé klidné místo těsně u moře, případně ve svahu nad mořem. Ubytování je tu možné pouze v soukromí. Fotografie Brela.

Stejně jako v některých dalších letoviscích, i v Brele jsou v průběhu léta pořádány nejrůznější akce. K nejzajímavějším patří:

– 16. července – oslava mariánského svátku Gospa od Karmena
– 3. srpna – slavnost sv. Štěpána (Sveti Stjepan), který je současně Dnem obce
– program na letní scéně před hotelem Soline – hudební vystoupení, oslí dostihy, soutěže, hry a ohňostroj
– Dalmatské večery – pořádány několikrát za sezonu v hotelech a restauracích – doprovázené folklorní hudbou a dobrým vínem

Máte-li v oblibě geocaching, můžete se této zálibě věnovat i na své dovolené v Brele. Mezi Brelou a Baškou Vodou se nachází jedna z kešek umístěných na chorvatském pobřeží. Více informací získáte v příspěvku Geocaching v Chorvatsku.

Oficiální stránky města Brela

——————————————————————————

Recenze Brela

Recenze k letovisku Brela naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

2 thoughts on “Brela”

    1. Moře, okolí, vše krásné, zatím nejhezčí místo v Chorvatsku které jsem navštívila. Mneší problém mám ale s místní gastronomií. Snad nikde mi nechutnalo…a ceny mi připadají vzhledem k tomu co nabízí opravdu velice vysoké.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!