Baška Voda

Makarská Riviéra

Makarská riviéra je pás dalmátského pobřeží Jaderského moře obklopený nespočtem ostrovů, dlouhý okolo 60 km, avšak pouze několik kilometrů široký. Makarskou riviéru na severozápadě ohraničuje město Omiš a na jihovýchodě delta řeky Neretvy.

makarská riviéraPřirozené centrum oblasti Makarská riviéra tvoří oblíbené turistické letovisko Makarska, podle kterého je riviéra pojmenována. Po celé délce ji lemují strmé štíty pohoří Biokovo, které vytváří nádherná panoramata skalního masivu zvedajícího se přímo z moře. Pohoří Biokovo je chráněnou krajinnou oblastí s nejvyšší horou Sv. Jure (1762 m n. m.).

Pláže Makarské riviéry jsou povětšinou složené z malých hladkých oblázků a moře při pobřeží je díky nim čisté a průzračné. Makarská riviéra nabízí nejenom nádherné prostředí, ale i tisíciletou historií a bohaté kulturní dědictví. Makarská riviéra je překrásný region, který nabízí dostatek zábavy milovníkům přírody, historie, kultury, sportu i klidného odpočinku.

Každoročně probíhá na Makarské riviéře akce tzv. Makarské léto. V rámci této akce jsou pořádány různé lidové večery, pop – rock koncerty, folklorní večery, divadelní představení, koncerty klasické hudby, zábavné koncerty.

Chcete-li si přečíst zajímavé informace o Makarské riviéře také ve slovenštině, zavítejte na stránku chorvatskomy.sk, kde najdete vyčerpávající článek o Makarskej riviére. Na stránkách slovenských cestovních kanceláří si můžete vybrat např. dovolenku Drvenik.

One thought on “Makarská Riviéra”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!