Zadar

Zadar

Zadar je hlavním centrem Severní Dalmácie. Je starobylým středozemním městem a přístavem. Staré město se nachází na polostrově, je obklopené hradbami a věžemi. S novou částí města je spojené mostem, symbolem města.

dovolená zadarMěsto je vytvořené podle římských urbanistických zásad z několika větších podélných ulic a většího množství příčných. Staré město je pokladnicí archeologického a památkového bohatství z antického, středověkého a renesančního období. O tom svědčí četné sakrální a architektonické památky – Kostel sv. Donáta, ve kterém každé léto odzvánějí Zadarské hudební večery, římské Fórum nedaleko hlavního náměstí, Kalelarga – nejdelší a nejširší ulice, katedrála sv. Anastazie, Archeologické muzeum s výjimečným pokladem a mnohé jiné památky kulturně-historického dědictví (městská brána, Arsenál, kostely, muzea…)

Úplňková nocChcete-li se pobavit, navštivte tradiční pořady nebo moderní události jako Úplňková noc (nejnavštěvovanější akce Zadaru), Zadar snů, Milenium jump, Kalelarga art aj.

V Zadaru (Boriku) jsou pláže oblázkové, přírodní kamenité a částečně hrubý písek. Pláže lemuje řidší borový les. Na pláži je k dispozici tobogán a další plážové atrakce.

Užitečné informace:

– Pošta: Ul. Šimuna Kožičića, pondělí – sobota 7-21 h
– Banky/EC bankomaty: Dalmatinska banka (Trg SvStošija), Hypo-Adria (Ul. M. Klaića), Torgovačka Banka (Ul. M. Boreli) a Splitska Banka (Ul. P. Borc V.)
– Lékařská pomoc: Lékařské centrum Zadar – městské autobusy č. 2 a 4
– DM drogerie – ve vnitřním dvoře vedle obchodu Konsum v Široka Ulica
Přístav pro jachty: k dispozici 500 kotvišť, půjčování, opravy, restaurace

Oficiální stránky města Zadar

———————————————————————————

Recenze Zadar

Recenze k letovisku Zadar naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!