Sukošan

Sukošan

Sukošan je menší městečko a přístav v zálivu Luka Sukošan, 11 kilometrů jihovýchodně od Zadaru. Pro svoji výjimečnou polohu a přírodní krásy je toto  městečko rozvitým turistickým letoviskem.

Z památek se dochoval farní kostel sv. Kasiána (Sveti Kasijan), původní stavba z 11. stol., zbarokizován v 17. stol. Na ostrůvku v zálivu se nacházejí pozůstatky letního sídla zadarských arcibiskupů z 15. stol. a na mysu Bribirčina trosky středověké pevnosti.

dovolená SukošanLetovisko nabízí kompletní infrastrukturu – soukromé i hotelové ubytování vysoké kategorie, řadu pohostinských objektů s vynikající dalmatskou kuchyní a bohatý kulturně-zábavní program v rámci Sukošanského léta. Mimo hotelů a ubytování v soukromí, je možné využít i nabídku místních kempů Oliva a Malenica.

Podél města se rozprostírá členitá zátoka, kterou doplňují překrásné pláže, vhodné pro rodiny s dětmi, intimní zátoky a přírodní komplex Tustice se sportovně-rekreačními atrakcemi.

Oficiální stránky města Sukošan

———————————————————————————

Recenze Sukošan

Recenze k letovisku Sukošan naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Sukošan”

  1. Do Sukošanu už jezdíme několik let. Je to menší malebné a klidné městečko, kde si každý jistě přijde na své. Nejvíce se hodí asi pro rodiny s dětmi. Ubytování jsme si našli normálně na internetu http://www.gmm-sukosan.com/cz/ Doporučuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!