Privlaka

Privlaka

Privlaka je idylické rybářské městečko na pobřeží Jadranu. Privlaka se nachází v Zadarské župě cca 5 km severozápadně od Ninu a 22 kilometrů od Zadaru.

Je turisticky vyhledávané, protože se zde rozprostírá jedna z mála písečných pláží v Chorvatsku. Překrásné písečné pláže, tajemné zátoky a mělké teplé moře, jsou rájem pro rodinný turizmus. Ale to není vše, co musíte vědět a kvůli čemu byste měli přijet do tohoto města, známého pilným obyvatelstvem tohotoho kraje – pískařích, lidech, kteří se stali známými úmornou těžbou mořského písku a postavili bílé město Zadar. V Privlace je také přístav u něhož je hloubka moře asi 3 metry. V horách severně od Privlaka je chorvatský národní park Paklenica. V Privlace bylo naměřeno 2550 hodin slunečního svitu ročně.

Vzduch prosycený vůněmi éterických bylin a léčivé černé bahno jsou jako stvořené pro zdravotní problémy – astma, revmatismus, artritida. Četné studně, z nichž nejznámější je zpěvem oslavený Sokolar, jsou po celém místě a společně s archeologickými nálezy svědčí o dávném životě v těchto prostorech.

V Privlake je četně restaurací, barů, taveren, kaváren, trh i spousta směnáren.

Z Privlake organizují tamní cestovní kanceláře / agentury jednodenní výlety (autobusem nebo lodí) do jedinečných a krásných Národních parků (Kornati, Telašćica, slapovi Krke, Paklenica, Velebit, Plitvice) nebo noční výlety do okolních zátok, na nedaleké ostrovy či vícedenní plavby.

Oficiální stránky města Privlaka

—————————————————————————-

Recenze Privlaka

Recenze k letovisku Privlaka naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!