Biograd na Moru

Biograd na moru

Biograd na Moru je město v Severní Dalmácii, ležící 28 km jihovýchodně od Zadaru. Rozkládá se na poloostrůvku mezi zálivy Bošana a Soline a na pevnině. Je velmi oblíbeným letoviskem. Biograd na Moru je nástupním místem lodních výletů do Národního parku Kornati.

dovolená biograd na moruZ památek se v Biogradu na Moru dochovaly velmi skromné zbytky původních hradeb, někdejší katedrály a starochorvatské hroby. Farní barokní kostel sv. Anastázie (Sveta Anastazija) pochází z poloviny 18. stol. Mimo město se nacházejí zříceniny kostelíku sv. Rocha (Sveti Rok) a sv. Antonína (Sveti Antun).

Biograd má krásné rozlehlé oblázkové pláže lemované borovým lesem. Nejblíž centru města (10 min. pěší chůze po pobřežní promenádě jihovýchodně) je populární pláž Dražica, hlavní pláž letoviska – velká, oblázková, lemovaná borovým lesem, dobře vybavená sprchami, kabinkami a zábavními nebo sportovními atrakcemi (tobogán, trampolíny apod.). Stejným směrem se nachází i pláž Soline, která je oblázkovo-písčitá a leží ve stejnojmenné zátoce v blízkosti kempu.

Navštívit můžete Vlastivědné muzeum (Zavičajni muzej)ke se nachází sbírky jak archeologické, tak historické. Součástí výstavy jsou také předměty z benátské lodi, která v 16. stol. ztroskotala u ostrůvku Gnalić a byla v 70. letech min. stol. vyzvednuta.

Oficiální stránky města Biograd na Moru

——————————————————————————

Recenze Biograd na Moru

Recenze k letovisku Biograd na Moru naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Biograd na moru”

 1. Biograd na Moru

  Navštíveno sice před lety ale na mých informací stáří moc nevadí ( tedy myslím)

  Biograd příjemné klidné městečko, dobré restaurace a hlavně zmrzliny.

  Pláž ucházející ale menší počet lidí by neuškodil, občas byla nutnost jít i dál.

  Fakultativní výlety nedaleko:

  Jezera Krka

  Národní Park Kornati

  Pak také doporučuji výlet do Šibeniku a do Zadaru ( nejlépe v noci)- Dá se cestovat i veřejnou dopravou, sám jsem to tak absolvoval v cca 10 večer jsem dorazil do Zadaru a všude mrtvo. Naštestí mě chorvati navigovalo do centra za hradby kde do začlo žít takže se nenechte odradit prvním dojmem u autobusového nádraží:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!