Bibinje

Bibinje

Bibinje je malé městečko ležící nedaleko (7 km) centra Zadarské riviéry – Zadaru. Je ideálním letoviskem pro všechny turisty, kteří si přejí prožít poklidnou dovolenou.

Zátoky v letovisku jsou známé krásnými a prostornými plážemi, které představují nejvýznamnější atrakci i nejhodnotnější prvek místní turistické nabídky. Všechny pláže se nacházejí ve městě a jsou upravené a doplněné potřebným vybavením.

dovolená bibinjeNa začátku srpna se zde každoročně koná Raspivano Bibinje, nejstarší a nejslavnější událost v Zadarské župě, takzvané „rozezpívání Bibinje“. Nejedná se o soutěž, ale o setkání skupin, které mají rády klapské písně, a nechybí zde účastníci i vítězi slavného klapského festivalu v Omiši.

V polovině srpna se koná Oslava sv. Rocha – patrona města.

Kromě bohatých kulturních, zábavních a sportovních událostí si v místním muzeu můžete prohlédnout cennou etnografickou sbírku a v kostelíku sv. Jana Křtitele z 15. století sbírku sakrálních předmětů.

——————————————————————————

Recenze Bibinje

Recenze k letovisku Bibinje naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

14 thoughts on “Bibinje”

 1. Dobrý den, letos se chystáme do Bibinje apartmánu Andělka. Nevíte někdo jaké jsou tam pláže?

  1. Většina pláží v Chorvatsku je oblázkových, jinak tomu není ani v Bibinje. Pláže jsou tu ale krásné a prostorné, doplněné i betonovými plošinami vhodnými pro slunění. Dá se říct, že širší jak na Makarské riviéře, kde jsou pláže užší, protože se hned od moře městečka zvedají nahoru ke skalám.

 2. Musím potvrdit že v Bibinje jsou opravdu krásné pláže jak ta oblázková v marině, tak štěrková kousek vedle. My jsme tam byli předloni v penzionu Ivica co je kousek od mariny a byli jsme nadmíru spokojeni. Moc dobrá kuchyně a tátovi přišlo vhod české pivo, to chorvatské Karlovačko se prý nedá pít :D. Sama nemohu posoupit, pivo nepiju. Všem co hledají ubytování v klidnějším místě a nevadí mu, že je ubytování dále od vody, tak je to super místo.

 3. ideme do bibinje a dnes ma zarazilo že budeme byvat lipaunska 9 penzion patrick blizko železnice vie niekto popis miesta,dakujem

 4. Včera jsme se s rodinou vrátili z Chorvatska, byli jsme tentokrát v Bibinje. Ubytovaní jsme byli v příjemném penzionu s bazénem, jmenuje se Ivica. Je hned u mariny, kterou se dá projít k moc pěkné oblázkové pláži.
  V penzionu jsme měli objednanou polopenzi, porce byly dostačující a jídlo i chutné. Obědy jsme si dávali v restauraci Laguna u pláže a tam nám taky moc chutnalo.
  Za mě mohu rozhodně doporučit!

 5. Dobrý den , na konci července se s rodinou chystáme do Bibinje do apartmánu Maja.
  Má někdo zkušenosti s tímto ubytováním ??

  Děkuji

 6. Dnes jsme se vrátili z krásné dovolené na vile Ivica v Bibinje. Nejdříve bych rád touto cestou poděkoval skvělému kuchaři Vaškovi, připravuje opravdu vynikající jídla! Výběr byl zvolený tak, že jsme nevěděli, která jídla objednat, všechny byla skvělá.
  Druhé poděkování patří slečně delegátce, která se o všechny své hosty příkladně starala. Jelikož jsme jeli autobusem, bylo příjemné, že jsme měli po příjezdu i při čekání na odjezd kde pobývat a nebyli jsme odsouzeni sedět na zavazadlech, jako vloni na ostrojě Cres.
  U domu je bazén s upraveným okolím, party stan houpačka a lehátka, takže jsme se i po vystěhování celý den koupali. To je obrovská výhoda. Naši známí, kteří byli v Kleku nám jen záviděli.
  Ubytování je průměr, ale hlavně že je čisto. Klimatizaci měli jen hosté v 1.patře ale u nás v přízemí se to dalo přežít. Stejně i kdybychom měli klimu, tak ji nazapneme, jednou jsme se tak nachladili, že jsme měli zkaženou dovolenou.
  V televizi asi 8 českých programů, takže kdo měl děti, měl klid.
  Ještě jedna výhoda pro milovníky grilování. Je zde obrovský gril, kde jsme si grilovali 3 rodiny současně a hlevně je zde vedle bazénu prostor (asi 80 m2), kde se dá večer posedět. Takže se nám vytvořilo několik skupinek a každý večer jsme si poseděli u pivka nebo vína. Mají zde točené pivo ale značku nevím, nicméně za dobrou cenu. Nejsem pivař takže přesně nevím.
  Na pláž jsme chodili k přístavu, lidí tak akorát, ani prázdno ani hlava na hlavě, jako třeba v Šibeniku.
  V každém případě se sem (možná ještě v září) rádi vrátíme,trošku nabrat tepla, než začnou podzimní plískanice.
  Doporučujem i ostatním – budete spojeni, jako jsme byli my!

 7. V červenci jsme byli s rodinou v apartmánu Frlete v Bibinje..Krásné a čisté pokoje s klimatizací,paní domácí se o nás moc dobře starala.Na oblázkové prostorné pláže je to jen asi 10 m.Na zahradě je vlastní sprcha.Do obchůdků a restaurací je to také zhruba 150-200m.Moc se nám tam líbilo.Při odjezdu jsem zapomněla v apartmánu snubní prsten.Přišla jsem na to samozřejmě až doma.Po výměně emailů mi prsten přišel domů.To svědčí o slušnosti majitele.Tento apartmán vřele doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!