Šibenik

Šibenik

Šibenik, perla chorvatského Jadranu, leží v ústí řeky Krky v nejmalebnější části východního pobřeží Jadranu. S otevřeným mořem je Šibenik spojen úzkým a hlubokým průlivem sv. Antonína, kde střežila přístup do města pevnost sv. Mikuláše na ostrůvku Ljuljevac.

šibenikŠibenik je významné středisko cestovního ruchu s mnoha vynikajícími památkami. O bohatém kulturně-historickém dědictví svědčí velebná katedrála sv. Jakuba, slavného stavitele Jurja Dalmatince, pod ochranou světového dědictví UNESCO. Jsou zde četné kostely, kláštery, paláce a čyři pevnosti, které rámují město a zároveň svědčí o vytrvalosti, odříkání a víře Šibeničanů.

V roce 2012 bylo otevřeno nové městské koupaliště Banj v severozápadní části Šibeniku, jen pět minut pěšky z jeho centra.

Ve městě se konají letní festivaly, koncerty populární hudby a tradiční slavnosti – fešty, folklorní večery. Je zde spousta diskoték, bary s hudbou a množství pohostinských podniků. Koncem září se konají středověké trhy (Sajam u srednjevjekovnom Šibeniku) s bohatým doprovodným programem a přitažlivou středověkou atmosférou (rytířské turnaje a souboje, divadelní a taneční představení, gastronomická nabídka, tradiční řemesla aj.). Festivalů zde probíhá celá řada – o zbylých se můžete dočíst na oficiálních stránkách města (odkaz níže).

Šibenik je současně městem kultury – je hostitelem jediného Mezinárodního dětského festivalu a tradičního pořadu Večery dalmatského šansonu.

Oficiální stránky města Šibenik

—————————————————————————-

Recenze Šibenik

Recenze k letovisku Šibenik naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!