Rogoznica

Rogoznica

Rogoznica je malé přímořské městečko v části Severní Dalmácie. V Rogoznici se nachází nádherný jachtařský přístav – marina Frapa Rogoznica, pokládaná za nejkrásnější na chorvatském přímoří. Centrální část mariny se nachází se na umělém ostrůvku. Trogoznicaoto malé, typicky středozemní městečko, je ideální pro klidnou a příjemnou dovolenou, daleko od městského shonu.

Kultura a dějiny jsou v tomto místě hluboce zakořeněné, o čemž svědčí i překrásné sakrální stavby. Městečku vévodí farní kostel sv. Mikuláše se zvonicí, postavený ve stylu středověké dalmatské architektury. Milovníkům přírody poskytují jedinečný zážitek jeskyně Milina a nedaleké jezero zvané Dračí oko. Jezero je spojené s mořem.

Rogoznica nabízí příjemné koupání na oblázkových plážích s pozvolným vstupem do vody na hlavní pláži i v nevelkých zátokách (Ložnice, Ražanj aj.). Dále se zde nachází pláže se skalnatými plotnami v blízkosti borových hájů. Možné je koupání i na malých blízkých ostrůvcích (Lukvenjak, Movar aj.). Pobřeží okolo Rogoznice je dosti členité a jako stvořené pro nejrůznější vodní sporty.

Rogoznice je známá i díky lidovým slavnostem, které se zde každoročně pořádají. Slavnosti jsou doprovázeny tradičními průvody, tanci, zpěvem a ochutnávkami místních jídel a nápojů. Oblíbená je například lidová slavnost Rogoznička Festa nebo Ribarska Noc, kdy na moře vyplouvají desítky vyzdobených a osvětlených loděk. Je to úchvatná podívaná, která rozhodně stojí za to.

—————————————————————————-

Recenze Rogoznica

Recenze k letovisku Rogoznica naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!