Primošten

Primošten leží na pobřeží Jaderského moře na dvou poloostrůvcích mezi zátokami Luka Primošten a Raduča, 26 km jižně od Šibeniku. Někdejší ostrov dnes s pevninou spojuje most a hráz. Název letoviska doslova znamená „přiblížen mostem“.

dovolená primoštenCentrum letoviska se rozkládá na ostrůvku. Tato původně zemědělská obec má i dnes vysoce rozvinuté rybářství a je zaměřena na pěstování oliv a vinohradnictví. Značně rozvinutý je zde také cestovní ruch. Mnozí lidé považují Primošten za jednu z nejkrásnějších chorvatských destinací. Městečko je oblíbeným cílem jak místních tak i zahraničních návštěvníků.

Primošten nabízí spoustu rekreačních možností. Nejlepší koupání je na dvou oblázkových plážích v blízkosti šíje rekreačního poloostrůvku Raduča – na severní straně v zátoce Velika Raduča a na jižní straně Mala Raduča. Mají pozvolný vstup do moře a jsou tak vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Má také velmi dobré podmínky i pro provozování vodních sportů: jachtingu, potápění, windsurfingu ale i dalších sportů.

dovolená primoštenLetovisko Primošten nabízí pobavení na diskotékách a tanečních terasách. Den obce se slaví na svátek Panny Marie Loretánské 10. května, kdy tradiční procesí prochází ulicemi starého města. Další lidová slavnost (fešta) k poctě Panny Marie se koná 28. července, procesí se účastní na vodě desítky lodí a člunů. V prvním týdnu v srpnu lze zažít Primoštenskou slavnost a zvyky (Primoštenska fešta i užance). Na otevřené scéně na náměstí se pořádají v letní sezóně zábavní akce, koncerty, folklorní programy a různá vystoupení. —————————————————————————-

Recenze Primošten

Recenze k letovisku Primošten naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

4 thoughts on “Primošten”

  1. V Primoštenu jsem byla jen na výletě a vykoupat se. Chtěla bych se tam vrátit – líbí se mi, že tam není moře jako rybník, ale jelikož je tam otevřené moře, tak i vlny – sice žádný děsivý, ale když trošku pofukuje větřík, tak je to příjemná změna. Je to rybářské městečko a jelikož miluji mořské ryby a jinou havěť a ráda si to sama vařím, tak se mi to zdá jako ideální místo na dovolenou.

  2. Primošten je opravdu malé městečko, kde není zrovna levné ubytování. Doporučuji déle hledat a opatrně vybírat. Jinak je ve městě a okolí spousta vyžití, jak sportovního, tak společenského. I přes otevřené moře zde nejsou moc veliké vlny a moře je celkově klidné. I když jednou jsme si po bouřce třímetrové vlny také užili. Město vhodné pro všechny věkové kategorie.

  3. Letos se do Primoštenu chystáme. Budeme z tama vyjíždět na týden na jachtu, tak už se šíleně těším. Na fotkách se mi Primošten hrozně líbí a už se nemůžu dočkat až ho uvidím na vlastní oči :)).

  4. Primošten je úžasné místo. Často se o něm dočtete, že to je jedno z nejkrásnějších měst Chorvatska. A tak k němu musíte i přistupovat. Pokud nechcete bydlet v karavanu pod borovicema a mít pocit že jste u mácháče tak sem rozhodně ne. Primošten je záruka kvality. Pokud budete chtít z Primoštenu je možné podniknout spoustu výletů – Trogir (doporučuji), místní skanzeny, asi 5-7 km je přístav Frapa jeden z nejluxusnějších středomoří 🙂 krásnou dovolenou

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!