Šibenická riviéra

Šibenická riviéra

Šibenická riviéra se táhne podél členitého pobřeží Severní Dalmácie, které je lemováno řadou ostrovů a ostrůvků.  Tato část Chorvatska oplývá nejen krásnou přírodou, ale i množstvím kulturně historických památek. Šibenická riviéra je díky velkému počtu malých ostrůvků, národním parkům a mnoha kulturně historickým památkám perlou severní Dalmácie. Při prohlídce pevností, kulturních památek a četných kostelů šibenická riviérazjistíte, jak se tady prolínaly různé kultury. Součástí Šibenické riviéry jsou i dva národní parky – NP Krka známý četnými kaňony, vodopády a různobarevnými jezírky, NP Kornati se rozkládá na 147 ostrovech a je velkým lákadlem především pro milovníky panenské přírody.

Hlavním centrem Šibenické riviéry je město Šibenik, po kterém byla pojmenována. Jde o nejstarší a druhé největší severodalmatské město mající jedinečnou polohu v malebném širokém zálivu při ústí řeky Krky. Jako „Perla Dalmácie“ bývá označováno městečko Primošten rozkládající se na dvou poloostrůvcích, které s pevninou spojuje most a hráz. Odtud pochází i samotný název města, který by se dal přeložit jako „Přiblížen mostem“.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!