StariGrad Paklenica

Starigrad Paklenica

Městečko Starigrad Paklenica je malým přístavem a nevelkým letoviskem na pobřeží Velebitského průlivu. Starigrad Paklenica se nachází 2 km od národního parku Pakelnica, pod jižními srázy pohoří Velebitu, 42 km severovýchodně od Zadaru.

Z památek je v městečku možno navštívit římské opevněné municipium Argyruntum, předrománský kostelík sv. Petra, u kostelíka se nachází asi 20 stečků – středověkých náhrobních kamenů, čtyři náhrobky jsou pak k vidění přímo v kostele. V blízkosti je možné vidět pozůstatky antické osady Argyruntum.

starigrad paklenicaStarigrad nabízí příjemné oblázkové pláže, které jsou přímo v letovisku ještě doplněné plošinami na slunění.

Starigrad Paklenica nabízí ubytování v hotelech, hotelových apartmánech, v soukromí a v několika kempech.

Za zábavou je možné vyrazit na místní diskotéku či taneční terasu. Pořádají se zde i různé zábavní a společenské akce.

—————————————————————————–

Recenze Starigrad Paklenica

Recenze k letovisku Starigrad Paklenica naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!