Stomorska

Stomorska

Letovisko Stomorska se nachází na severovýchodním pobřeží středodalmatského ostrova Šolta a rozprostírá se podél několika zátok s nádhernými oblázkovými plážemi. Toto městečko patří k největším na ostrově a i přesto se nejedná o nějak velké a rušné letovisko. Ideální pobyt zde prožijí ti, kteří vyhledávají klidnou dovolenou a nepřelidněné pláže. Turisty zde jistě potěší několik vynikajících restaurací, kde servírují místní speciality a tradiční dalmatská jídla.

V městečku jsou dále k dispozici kavárny, pizzerie, trafiky, obchody s potravinami, stánky se suvenýry, informační stánek pro turisty a bankomat.

StomorskaAtrakcí pro turisty tu jsou výlety kolem pobřeží na starých dřevěných lodích, které v dřívějších dobách vyvážely z městečka Stomorska zdejší plodiny na pevninu a do Itálie. Tyto lodičky Vás mohou zavézt také na sousední ostrovy Brač a Hvar.

V letovisku Stomorska najdete spíše přírodní oblázkové pláže. Koupat se ovšem můžete i v jiných částech pobřeží, jež je tvořeno plochými přírodními kameny, které jsou zárukou soukromí.

Na své si přijdou i sportovci. Kromě plavání jsou zde výborné podmínky také pro potápění. Po souši můžete vyrazit na turistické a cyklistické výlety, případně využít místní tenisové kurty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!