Šolta

Šolta

Ostrov Šolta se nachází jihozápadně od Splitu a je od něj oddělen Splitským průlivem. Jihozápadní břehy ostrova omývá otevřené moře. Šolta patří ke Středodalmatské ostrovní skupině.

Na pobřeží jsou největšími obce a letoviska Stomorska a Maslinica. Na pobřeží jsou také malé osady-letoviska Nečujam a Rogač. Přímořská letoviska si získala dobrou pověst, a to především pro své nedotčené přírodní prostředí, klid a velmi dobré podmínky pro vodní sporty.

ŠoltaOstrov Šolta je díky své panenské přírodě jedním z nekrásnějších chorvatských ostrovů. 60 km dlouhé pobřeží je protkáno bezpočtem okouzlujících zátok a pláží. V jeho blízkosti se nachází řada dalších menších ostrúvků.

Největšími zátokami na severním pobřeží, vystaveném severním větrům, jsou Rogač a Nečujam. Zátoka Maslinica na západním pobřeží je chráněna skupinou ostrůvků a útesů a vystavena pouze severozápadním větrům.

Aktuální počasí na ostrově Šolta můžete shlédnout ZDE.

6 thoughts on “Šolta”

  1. Nabízím perfektní ubytování v apartmánu na ostrově Šolta, v Maslinici. 1 min od čisťounké kamenité pláže u bezvadných, pohostinných lidí. Bližší info mailem.

    Petr

     

    1. Dobrý den,
      chci se zeptat na jakékoliv info ohledně ubytování u moře, každoročně jezdíme do Chorvtska a rádi bychom poznali ostrov Šolta, jsme 3 rodiny (2+2), (2+2), (2+3) tj. 6 dosp. a 7 dětí. termín 19.7.-29.7. děkujeme moc Kašubovi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!