Barbat

Barbat

Barbat, menší letovisko na ostrově Rab, se nachází v jižní části ostrova na jeho západním pobřeží. Barbat a jeho okolí je bohatý na olivy a vinnou révu a má také bohatou rybářskou tradici.

V městečku Barbat najdete také řadu kvalitních restaurací, nejen s výbornými rybami a mořskými plody, ale i jinými místnímiBarbat specialitami. Doporučit můžeme především restaurace Leut, Elizabeta a Barbat, jejichž kuchyně je vyhlášená a na místních specialitách si zde zajisté pochutnáte.

Pláže Barbat

Zdejší krásné pláže jsou oblázkové s pozvolným vstupem do moře.

Sportovní vyžití

Chcete-li si dovolenou užít alespoň trošku aktivně, je Vám zde k dispozici volejbal, basketbal, tenis, fotbal a široká nabídka vodních sportů a potápění. Vyrazit také můžete na nejrůznější turistické či cyklistické výlety. Naopak jste-li vášnivými rybáři, můžete vyrazit na ryby.

Památky

Milovníci historie mohou zavítat na kopec sv. Damjan, kde se nacházejí ruiny několika raných byzantských pevností z první poloviny 6. století.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!