Rab

Rab

Ostrov Rab spadá do skupiny Kvarnerských ostrovů. Leží ve vnějším pásmu, od pevniny jej dělí Velebitský průliv. Na severovýchodě tvoří výraznou část ostrova Loparský poloostrov, který je z jedné strany ohraničen zálivem Lopar, z druhé strany zálivem Crnika. Celý poloostrov je mimořádně členitý. Nachází se zde proslulé vynikající pláže, mimo jiné i jedna z nejpopulárnějších pláží Jadranu, písečná Rajská pláž.

Rab je proslulý svým výjimečně mírným, příznivým podnebím a poměrně vysokým počtem hodin slunečního svitu (insolace 2500 hodin za rok, což je hodnota, kterou nedosahuje mnoho jižněji ležících přímořských míst).

rab-grad-glavnaStřediskem cestovního ruchu je město Ráb a jeho okolí (od obce Suha Punta přes Banjol do Barbatu), oblast kolem obce Lopar a Supetarska Draga.

Nabídka ubytování je zde poměrně široká – hotely a hotelové osady, v soukromí a v několika kempech. Celým ostrovem vede dobrá asfaltová silnice – od Loparu do Mišnjaku na březích Velebitského průlivu, s odbočkou z města Rábu do Kamporu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!