město Pag

Pag

Město Pag, které leží na jihovýchodě stejnojmenného ostrova, je jeho největším městem a zároveň jeho administrativním centrem. Starobylé centrum tohoto letoviska zajisté rozzáří oči všech milovníků historie. Při toulkách městem narazíte na takové skvosty, jakými bezesporu je Knížecí palác, jehož dominantou je kostel Nanebevzetí Panny Marie, dále kostel sv. Markéty, věž Skrivat a městská věž.

Pláže v okolí Pagu

Ve městě Pagu a celém pažském zálivu se nachází celkem 26 menších či větších pláží, které jsou tvořeny převážně oblázky nebo hrubším pískem. Vybírat si zde můžete z pláží vhodných pro dopolední či odpolení koupání a to dle jejich umístění na severní či západní straně zálivu. Samotný Pag nabízí také krásnou městskou pláž, tvořenou oblázky. Městská pláž – Prosika – má pozvolný vstup do moře a je tak vhodná i pro děti a starší generaci nebo osoby s pohybovým hendikepem. Pláž je vybavena řadou pohostinských zařízení i možností pro sport a zábavu.

Město PagNejznámější kulturní akcí, která se zde v létě koná, je festival Pažské léto, během nějž probíhá řada kulturních a zábavních programů. V Pagu se konají také nejrůznější karnevaly či Velká mariánská pouť a jsou příjemným zpestřením každé dovolené v tomto městě.

Zhlédněte také předpověď počasí na Pagu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!