Novalja

Novalja

Letovisko Novalja je hlavním turistickým centrem ostrova Pag a zároveň druhým nejdůležitějším letoviskem. Novalja je mezi turisty velmi oblíbena a oproti jiným letoviskům na Pagu nabízí poměrně bohatou nabídku společenského vyžití a zábavy.

Pláže v Novalje

NovaljaMilovníci nejrůznějšího „cachtání“ a slunění si tu opravdu příjdou na své. Místní pláže jsou totiž naprostým skvostem tohoto letoviska. V Novalje i v jejím blízkém okolí se jich nachází nespočet. Pláže jsou zde převážně oblázkové, místy pokryté hrubším pískem. Hned tři zdejší pláže jsou oceněny Modrou vlajkou – pláže Zrće, Trinčel a Straško, které se nachází v rozmezí 1-3 km od Novalje.

Novalja ovšem dokáže potěšit i zájemce o historii. Naprostou raritou městečka je starý římský podzemní vodovod z 1. stol. n.l., jež je vytesaný ve skále. Původní délka vodovodu byla 1042 m. Tato rarita je turistům zpřístupněna v délce 150 m z Městského muzea. V letovisku dále najdete také gotický kostel Matky Boží, který byl barokně přestavěný a stojí na místě raně křesťanské baziliky.

Večery v Novalje můžete strávit v nejrůznějších zábavních podnicích, ale také v restauracích u dobré večeře, na plážích atd. Vyhlášeným centrem zábavy je pláž Zrće, kde najdete najrůznější plážové kluby, diskotéky, zábavní a animační programy a jsou zde pořádány také nejrůznější soutěže.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!