Město Murter

Murter

Letovisko Murter je město na stejnojmenném ostrově Chorvatska, spadající pod Střední Dalmácii. Ostrov Murter je s pevninou spojen zvedacím mostem, který je pravidelně zvedán, aby mohly ve městě Tisno proplout lodě. Kdysi zde byla římská osada Collentum, ale dnes zde zbyly již jen pozůstatky – základy staveb. Okolo vesnice je několik kostelů z doby od 16. do 19. stol. (např. kostel sv. Michala z roku 1770 a kaple sv. Rocha z roku 1760).

Na ostrově je mnoho obchodů – počínaje supermarkety, konče soukromé obchody. Největší zastoupení zde mají supermarkety řetězců Djelo a Konzum. Chcete-li si pochutnat na pravé středomořské rybě, je asi nejlepší navštívit jeden ze soukromých obchodů na ostrově u jakéhokoliv přístavu. Nejbližší větší obchody (hypermarkety) se nacházejí ve městě Vodice (cca 15 km od Murteru).

Murter - SlanicaUbytovací kapacity a další zařízení cestovního ruchu jsou rozmístěna u zátoky Slanica – zhruba 1 km od města, kde se nachází nejkrásnější písečná pláž, která je velmi vytížena. Pláž je obklopena borovým lesem a má pozvolný vstup do moře, je tedy vhodná i pro rodiny s malými dětmi (za parkování se zde platí).

Mimo cestovního ruchu se obyvatelstvo městečka Murter se zabývá zemědělstvím (Murter leží na okraji úrodného polje) – pěstuje se zde vinná réva a ovoce.

One thought on “Murter”

  1. Na ostrov Murter se vždy ráda vracím, je to nejpříjemnější místo na dovolenou. Vždy si tam najdete místečko, kde je klid a budete tam sami nebo zátoku, která žije.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!