Jezera

Jezera

Jezera je přístavní městečko na severovýchodní straně ostrova Murter, které je spojeno s Jadranskou magistrálou přes město Tisno. Je to nejmenší město na ostrově Murter, které bylo pojmenováno po velkých rybnících, které byly způsobeny dešti v průběhu podzimu a zimy a vytvořily tak dojem skutečného jezera. Nachází se ve stejnojmenné zátoce chráněné od větru a vln.

letovisko JezeraV městečku Jezera stojí farní kostel Panny Marie Dobrého zdraví, postavený v roce 1722, kostel sv. Roko, postavený v 16. století, patron morových obětí, kostel sv. Konstancij, postavený v roce 1780 , patron obětí malárie, kostela sv. Ivana z Trogiru ze 17. století, legenda říká, že tento kostel byl ušetřen od žhářství Maurů, protože na jeho vrcholu nebyl kříž ale plamen, kostel sv. Nikola, patron cestovatelů, námořníků, rybářů a dětí a mnoho dalších historických památek.

Místní obyvatelé se zabývají rybolovem a cestovním ruchem. Město se nedávno vyvinulo v jedno z nejsilnějších center rybolovu ve střední Dalmácii. Pokud si budete chtít koupit čerstvé ryby, můžete tak učinit ve večerních hodinách, kdy se rybáři vracejí z moře. Stejně jako v každém jiném městečku, tak i v Jelsa se ​​konají letní slavnosti. Mezi nejznámějších patří „Koule v našem zálivu“ (večer folklorních skupin z tohoto regionu ), soutěže ve starých dovednostech a sportu, ukázky starých řemesel, zvyků a domácí kuchyně, na konci září mezinárodní sportovní rybolov – „Big Game Fishing“ a mnoho dalších akcí.

Relaxovat můžete na plážích Podjasenovac, Lovišće a zátoka sv. Nikola. Sportovní nadšenci a ti, kteří hledají aktivní dovolenou se mohou těšit na fotbal, tenis, bowling, volejbal, plachtění, plavání, potápění, běh, cyklistiku a mnoho dalších aktivit.

Pokud chcete ochutnat delikatesy z této oblasti, navštivte restaurace Zlatna školjke, Lučica, Delfin, Leute nebo taverny Kandela a Kod Ribara.

—————————————————————————————

Recenze Jezera

Recenze k letovisku Jezera naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!