Veli Lošinj

Veli Lošinj

Veli Lošinj je město ležící v malé zátoce na jihovýchodní části ostrova Lošinj, na úpatí kopce svatého Ivana. Veli Lošinj je oblíbené menší letovisko, klimatické a léčebné lázně se starou tradicí, 4 km od městečka Mali Lošinj. Přestože se nazývá „Veli“ (velký), je značně menší než Mali Lošinj. Je městem s bohatou historií, která obsahuje celou řadu kulturních památek, jako jsou staré vily s velkými zahradami. Tyto vily jsou důkazem někdejšího bohatství jeho obyvatelstva, které tvořily především bohatí kapitáni a námořníci. Kromě mnoha luxusních vil, můžete vidět i barokní farní kostel svatého Antonína s vysokou zvonicí, pevnost s cimbuřím (postavena v 16. století na obranu přístavu) a kostel sv. Nikola (15. století).

Veli LošinjVeli Lošinj disponuje skalnatými plážeemi s upravenými plošinami na slunění a vstupy do vody: Punta (u hotelu Punta) a Zagrebačka (mezi mysem Punta Leva a zátokou Rovenska). Oblázková pláž je v sousední zátoce Rovenska.

Sportovní a rekreační nadšenci se mohou těšit na basketbal, volejbal, fotbal, cyklistiku, turistiku, vodní pólo, potápění, rybaření, plachtění, vodní skútry a mnoho dalších sportovních aktivit. Stejně jako jakékoliv jiné dalmatské město, tak v Mali Lošinj se konají slavnosti a večerní programy. Pokud máte zájem seznámit se s gastronomií tohoto regionu a vychutnat si speciality na ostrově Lošinj, navštivte restaurace Koliba Ribarska a Punta nebo taverny Mol a Kalič.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!