Ubli

Ubli

Ubli je hlavním letoviskem ostrova Lastovo. Nachází se 10 km jihozápadně od obce Lastovo a je trajektovým přístavem ostrova. Nabízí spojení přes Vela Luku se Splitem. V obci je také jediná čerpací stranice na ostrově. Největší předností dovolených v Ubli je především klid, čisté moře a takřka nedotčená příroda. Ubli má i výborné možnosti vodních sportů, bohatou gastronomickou nabídku ryb a plodů moře.

letovisko UbliPokud jste milovníky památek, tak těch si na ostrově Lastovo až tak moc neužijete. Samotné Ubli nabízí pouze základy starokřesťanské baziliky sv. Petra (Sv. Petar) z 5. – 6. stol. a dalších staveb, které byly odkryty při archeologickém průzkumu v zátoce Velo jezero.

V letovisku je nabízeno ubytování pouze v soukromí, popřípadě ve zrekonstruovaném penzionu v areálu bývalých kasáren. Jediný hotel na ostrově, hotel Solitudo, se nachází v osadě Pasadur, která leží severně od Ubli.

————————————————————————————–

Recenze Ubli

Recenze k letovisku naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!