Lastovo

Lastovo

Lastovo je největší obcí ve vnitrozemí stejnojmenného ostrova. Domy v obci Lastovo jsou postaveny stupňovitě nad sebou a jsou tak pěkným příkladem stgředvěké terasovité osady. Obec má starobylý ráz, rázovitou architekturu obytných domů, křivolaké uličky, několik pozoruhodných kostelů, především gotický sv. Kosmy a Damiána a městskou lodžii z 15. stol. V místě je několik pozdně středověkých kostelíků. Nad Lastovem se nachází trosky hradu, který dala rozbořit Dubrovnická republika v počátku 17. stol. po povstání místních sedláků, kteří se nechtěli smířit s dubrovnickou nadvládou.

LastovoV okolí obce je velmi úrovná půda, pěstují se zde olivovníky a vinná réva. Z oblasti okolo obce Lastovo pak pochází velmi kvalitní víno plavac.

Z Lastova vedou poměrně prudké cesty na pobřeží k malým zátokám, vhodným ke koupání. Za výborným koupáním  lze vyrazit do nedaleké obce Zaklopatica, kde jsou skalnaté i vybetonované pláže (2 km od obce Lastovo).

Aktuální počasí Lastovo

—————————————————————————————

Recenze Lastovo

Recenze k letovisku naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!