Lastovo

Lastovo

Lastovo leží daleko na otevřeném moři, 13 nám. mil od ostrova Korčula. Lastovo má členité, písčito-oblázkové břehy a několik dalších ostrůvků v blízkosti. V roce 2006 se stal ostrov Lastovo a Lastovské souostroví jedenáctou chráněnou krajinnou oblastí Chorvatska (podle chorvatského názvosloví „Park prirode“). V rámci chráněné krajinné oblasti je chráněno 44 ostrovů a ostrůvků o celkové ploše 195 km2, včetně hlavního ostrova, tj. Lastova, které samo zaujímá 41 km2.

dovolená lastovoOstrov Lastovo se do širšího povědomí turistů dostal až po vyhlášení samostatného chorvatského státu, neboť za Titovy Jugoslávie nebyl z vojenských důvodů cizincům povolen vstup na ostrov po převážnou část trvání socialistického státu.

Návštěvníci Lastova oceňují i velmi příjemné podnebí ostrova. Patří sice k místům s největším počtem hodin slunečního svitu, hned za Hvarem, ale mimořádně příjemné větry maestral a levant zmírňují letní vedra. Ostrov je vyhledáván milovníky přírody, klidu, romantických úplně opuštěných krásných zátok daleko od obydlených míst

Výbornou pověst si získal zejména v posledních letech díky ohromnému rozvoji vodních sportů, pro něž má Lastovo podmínky opravdu mimořádné, ať již jde o windsurfing, jachting, potápění nebo sportovní rybolov.

Na Lastovu lze podnikat výlety k některým ze čtyřiceti starých kostelíků. Některé jsou sice jen ve zříceninách, ale všechny jsou na zajímavém místě, většinou s pěknou vyhlídkou. Nejcennější z nich je ten nejstarší, předrománský kostelík sv. Lukáše při staré cestě z Lastova do Ubli.

————————————————————————————–

Recenze ostrov Lastovo

Recenze k ostrovu Lastovo naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!