Krk

Krk

Město Krk je příjemné letovisko na západním pobřeží ostrova Krk. Krk je současně správním, admistrativním, kulturním a církevním centrem ostrova. Malebná historická část města Krk je obehnána hradbami a rozkládá se na malém poloostrůvku mezi dvěma zátokami. Nová část města se šíří podél pobřeží, kde se nachází i většina rekreačních zařízení – hotely a kempy. Trajektová doprava na ostrov Cres jezdí z nedaleké obce Valbiska, která leží severozápadně od města Krk.

letovisko KrkStaré město, do kterého vedou hned čtyři městské brány, je obklopeno hradbami, které střeží vzácné památkové dědictví. Za zmínku rozhodně stojí mariánská katedrála, jejíž počátky se datují do 6. století, dále románská bazilika sv. Quirina, frankopanská tvrz z 12. století s válcovou věží a mnohé profánní stavby (dům Kotter, Kanovnický dům aj.) s vzácnými rysy z různých období. Z několika věží je nejstarší čtyřhranná věž na Kamplinu z 12. století.

Letovisko Krk nabízí krásné oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Stejně jako ve většině chorvatských letovisek, i ve městě Krk jsou pláže lemovány borovými háji. Další pláže  v okolí letoviska jsou vesměs skalnaté, místy s oblázky a upravenými betonovými plošinami.

V Krku se konají mnohé kulturně-zábavní akce (Krcký trh s atraktivní námořní bitvou a jiné), Letní kulturní akce (Ljetne kulturne priredbe) – koncerty, divadelní a operní představení se konají v katedrále v Krku, františkánském klášteře na ostrůvku Košljun u Punatu, ve frankopanské tvrzi či na městských hradbách (např. Hamlet), hlavní program probíhá v měsících červenec a srpen.

Ve městě je vynikající nabídka pohostinství a služeb, zajímavá nabídka výletů (jeskyně Biserujka, ostrůvek Košljun…).

—————————————————————————————

Recenze Krk

Recenze k letovisku Krk naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Krk”

  1. Krásne staré mestečko s krásnymi plážami, budovami a rezortmi. Skvelí a pohostinní ľudia, skvelá zmrzlina a tak ďalej. Najlepší zážitok pre mňa bol určite zmrzlinár, ktorý zaujal všetkých okolo idúcich takým spôsobom, že začal so zmrzlinami žonglovať. Skvelé miesto ako pre rodiny s deťmi, tak aj pre staré páry..

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!