Baška

Baška

Baška leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Krk a je velmi oblíbeným letoviskem. Baška je nejznámější turistické středisko na ostrově Krk, největším ostrově na Jadranu. Ostrov Krk je svojí polohou nejblíže trhu střední Evropy. Poloha Bašky umožnila její nepřetržitý rozvoj a prosperitu, v dnešní době také svéráznost v turistickém okolí. Letovisko Baška je dnes jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na chorvatském Jadranu.

BaškaZ památek Bašky stojí za zmínku barokní farní kostel sv. Trojice z 18. stol., Vlastivědné muzeum a několik kostelíků v okolí Bašky, převážně vysoko v kopcích, vděčný cíl vycházek.

Baška se nachází v klidném a krásném údolí, v zátoce, obklopená vinohrady, olivníky, na malebném pozadí vápencové hory Velebit a ostrůvku Prvić, které jakoby ze všech stran chránily jedinečnou oblázkovou pláž, dlouhou 1800 m, o které se právem hovoří, že je jednou z nejkrásnějších pláží na Jadranu.

Během celého léta se v Bašce konají četné kulturní a zábavní akce pod názvem Bašské kulturní léto (Baščansko kulturno ljeto), 25. června – Den obce Baška, začátkem srpna se koná populární lidová slavnost Rybářský den (Ribarski dan) s doprovodným zábavním programem po celý den a bohatou nabídka místních gastronomických specialit a v září Folklorní přehlídka (Smotra folklora), které se účastní soubory z ostrova Krku a i vzdálenějších oblastí Chorvatska.

—————————————————————————————

Recenze Baška

Recenze k letovisku Baška naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

1 komentář u „Baška“

  1. Baška je klidné malé městečko. 10 minut chůze od něj je pěkný kemp, který má dobře udělané sociální zázemí. Většinou je v něm hodně Čechů a Slováků. Hned u kempu jsou dvě pláže, jedna normální (neustále zaplněná) a dál od města nudistická (ta je i v sezoně dost prázdná). Pro lidí, kteří milují potápění, není záliv moc vhodný. V zálivu je konstantní hloubka a nic zajímavého není k vidění, ani se pro nic nedá potopit, protože je vše vysbírané. Věřím ale, že za zálivem dál od města a kempu bude potápění nádherné. Okolní kopce jsou ideální k procházkám. Jelikož je město malé, tak ruch nic moc, ale ani ne nejhorší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!