Baška

Baška

Baška leží na jihovýchodním pobřeží ostrova Krk a je velmi oblíbeným letoviskem. Baška je nejznámější turistické středisko na ostrově Krk, největším ostrově na Jadranu. Ostrov Krk je svojí polohou nejblíže trhu střední Evropy. Poloha Bašky umožnila její nepřetržitý rozvoj a prosperitu, v dnešní době také svéráznost v turistickém okolí. Letovisko Baška je dnes jednou z nejvyhledávanějších turistických destinací na chorvatském Jadranu.

BaškaZ památek Bašky stojí za zmínku barokní farní kostel sv. Trojice z 18. stol., Vlastivědné muzeum a několik kostelíků v okolí Bašky, převážně vysoko v kopcích, vděčný cíl vycházek.

Baška se nachází v klidném a krásném údolí, v zátoce, obklopená vinohrady, olivníky, na malebném pozadí vápencové hory Velebit a ostrůvku Prvić, které jakoby ze všech stran chránily jedinečnou oblázkovou pláž, dlouhou 1800 m, o které se právem hovoří, že je jednou z nejkrásnějších pláží na Jadranu.

Během celého léta se v Bašce konají četné kulturní a zábavní akce pod názvem Bašské kulturní léto (Baščansko kulturno ljeto), 25. června – Den obce Baška, začátkem srpna se koná populární lidová slavnost Rybářský den (Ribarski dan) s doprovodným zábavním programem po celý den a bohatou nabídka místních gastronomických specialit a v září Folklorní přehlídka (Smotra folklora), které se účastní soubory z ostrova Krku a i vzdálenějších oblastí Chorvatska.

—————————————————————————————

Recenze Baška

Recenze k letovisku Baška naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

One thought on “Baška”

  1. Baška je klidné malé městečko. 10 minut chůze od něj je pěkný kemp, který má dobře udělané sociální zázemí. Většinou je v něm hodně Čechů a Slováků. Hned u kempu jsou dvě pláže, jedna normální (neustále zaplněná) a dál od města nudistická (ta je i v sezoně dost prázdná). Pro lidí, kteří milují potápění, není záliv moc vhodný. V zálivu je konstantní hloubka a nic zajímavého není k vidění, ani se pro nic nedá potopit, protože je vše vysbírané. Věřím ale, že za zálivem dál od města a kempu bude potápění nádherné. Okolní kopce jsou ideální k procházkám. Jelikož je město malé, tak ruch nic moc, ale ani ne nejhorší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!