Ostrov Krk

Krk

Největší jadranský ostrov Krk je od pradávna nazýván Zlatým ostrovem pro své mírné podnebí, bujnou vegetaci a výhodnou polohu v Kvarnerském zálivu.

Blízkost pevniny, s kterou je spojený mostem, přispívá k jeho atraktivitě turistické destinace. Je ostrovem kultury a kolébkou gramotnosti (magnetem ostrova jsou jeho kulturně-historické památky), o čemž svědčí mnohé památky, muzea, sakrální objekty – středověké jádro města Krku, Bašćanska ploča v Jurandvoru, františkánský klášter na ostrůvku Košljunu a mnohé další.

dovolená krkSprávním střediskem ostrova je stejnojmenné letovisko na západním pobřeží. Krk je již po mnoho desetiletí významnou oblastí cestovního ruchu. K místům se starou turistickou tradicí jako je Baška, Krk, Malinska či Njivice, přibyla i novější, jako např. Punat, který se zejména díky svému přístavu pro jachty stal jedním z předních letovisek na ostrově.

K oblibě a vysoké návštěvnosti ostrova přispívá i jeho výborná dopravní dosažitelnost. Cestovní ruch zaznamenal značný rozvoj před několika desítkami let díky vybudování Krckého mostu od městečka Kraljevica na pevnině přes ostrůvek Sveti Marko na severovýchodním cípu ostrova Krk.

—————————————————————————————

Recenze ostrov Krk

Recenze k ostrovu Krk naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!