Prižba

Prižba

Prižba se nachází na jižní straně ostrova Korčuly, leží na pobřeží u samého moře a táhne se v délce 4 km. Stále výrazněji se rozvíjí jako letovisko. Střed letoviska Prižba tvoří zalesněný poloostrůvek Ratak. Před pobřežím, mezi Prižbou a Brnou se nachází spousta ostrůvků.

Prižba se skládá z několika menších zátok a dvou poloostrovů: Ratak a Prišćapac. Prišćapac je zároveň malý turistický komplex se všemi doprovodnými turistickýmiPrižba zařízeními a s oblázkovou pláží. Na poloostrůvku Ratak, v centru Prižbe se nachází oblázková pláž a malý klášter Sester Milosrdných.

V okolí Prižby jsou četné vinohrady a přepychové vily někdejších korčulských šlechticů, lesy přímořských dubů a nádherné ostrůvky Stupa, Crklica, Sridnjak i Vrhovnjak, ideální pro vychutnávání koupání a opalování.

Ubytování v Prižbě můžete najít v četných komfortně zařízených soukromých domech a apartmánech. V letovisku Prižba se nachází i kemp, několik restaurací a café barů, pošta a obchody. V apartmánovém komplexu Prišćapac je pizzerie, super market, café bar a kiosk. V Prižbě je možné zapůjčit si jízdní kolo nebo malý motorový člun k objížďce překrásného pobřeží a k výletům na nedaleké neobydlené ostrůvky vhodné ke koupání, opalování a rybaření. V okolí se nacházejí četné cyklistické stezky. Rozhodně doporučit Vám můžeme jízdu na kole podél pobřeží od Vele Luky do Prižby a Brny. Na všech těchto silnicích není velký provoz a vedou přes různé menší zátoky a v blízkosti zajímavých archeologických lokalit, které svědčí o bohaté minulosti ostrova Korčuly.

————————————————————————————–

Recenze Prižba

Recenze k letovisku Prižba naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!