Brna

Brna

Brna je malá vesnička ležící ve stejnojmenné zatoce na jižním pobřeží ostrova Korčuly, nacházející se 4 km jihozápadně od města Smokvica a 20 km jihovýchodně od Vele Luky. Zátoka Brna je rozdělena na dvě části poloostrovem Mali Zaglav, ve východní části je vesnice a malý přístav.

BrnaZápadně směrem od letoviska Brna a dále jižní ostrovní silnicí kolem moře se nachází menší místa Prižba a Gršćica. Před pobřežím mezi Brnou na východu a Prižbou na západu se nachází řada malých ostrůvků: Vrhovnjak, Crklica, Stupa, Otočac a Sridnjak. Spojení s pevninou je trajektovou linkou ze Splitu do města Korčuly nebo do Vela Luky a z Orebiće na poloostrově Pelješac do města Korčuly.

Celá oblast okolo letoviska Brna je známá vinohrady a ceněnými víny Rukatac a Pošip, proto také Brna vznikla v XIX. stol. jako přístav pro odvoz vína z blízké Smokvice do přístavů na Jadranu a Mediteránu, a v poslední době je také hodně orientována na cestovní ruch. V blízkosti Brny se nachází zátoka Istruga, ve které je sportovně-rekreační centrum se 2 tenisovými kurty, hřištěm pro koulení, stoly pro stolní tenis a hřištěm pro plážový volejbal. V letovisku se nachází obchod, pošta a několik restaurací s vynikající nabídkou čerstvých ryb, ovoce a zeleniny, olivového oleje a výborného vína. Ubytování je možné zajistit v moderně zařízených soukromých domech a apartmánech.

————————————————————————————-

Recenze Brna

Recenze k letovisku Brna naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!