Korčula

Korčula

O ostrově Korčula se říká, že je to ostrov s největším počtem památek a legend. Spolu s ostrovy Mljet a Lokrum se jedná o nevíce zalesněné chorvatské ostrovy.

Pobřeží ostrova Korčula je dosti členité. Největší záliv Vela Luka je v jeho západní části, ostatní zálivy jsou vesměs menší (Tri luke, Brna, Meja aj.). Skupiny ostrůvků obklopují pobřeží jak při východním cípu ostrova (Badija, Majsan, Planjak, Vrnik, Sutvara…), tak i při západním (Ošjak, Proizd aj.).

Příznivé klimatické podmínky přispívají k vysoké návštěvnosti Korčuly i v mimosezónních měsících. Hlavními přímořskými letovisky jsou města Korčula, Vela Luka, Lumbarda, Brna a Prižba.

dovolená korčulaKorčula se rozvíjí jednak jako ostrov významných kulturně historických památek, tak i díky svým přírodním podmínkám. Korčula se též stala oblíbeným místem pro milovníky jachtingu, surfování, potápění a dalších vodních a jiných sportů. Předností Korčuly je poměrně značná nabídka kvalitního ubytování (hotely, bungalovy, stravovací zařízení).

Kromě běžných zábavních pořadů a programů se na Korčule věnuje podpora tradičním lidovým hrám a tancům, jako je moreška v Korčule a kumpanija v obcích Blato, Čara, Pupnat.

————————————————————————————

Recenze ostrov Korčula

Recenze k ostrovu Korčula naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!