Jelsa

Jelsa

Jelsa je malé rybářské městečko a přístav na severním pobřeží ostrova Hvar, ve kterém žije cca 1800 obyvatel. Nachází se na okraji nejúrodnější části ostrova, jejíž zemědělské obce k němu přirozeně gravitují. V okolí městečka se pěstuje především ovoce, vinná révy a je zde mnoho olivovníků.

JelsaZ památek stojí za zmínku částečně opevněný farní kostel sv. Fabiána a Šebestiána (Sveti Fabijan i Sebastijan) ze 16. stol., v barokní úpravě, dále pozůstatky antické pevnosti-pozorovatelny Tor z megalitických bloků a v lokalitě Crkvica pozůstatky římské stavby. V Jelse je také pěkný městský park.

Postupem času se Jelsa se rozrostla v rušné, příjemné letovisko s několika hotely, kempy a dobrou nabídkou ubytování v soukromí. Nedaleko hotelu Mina je hezké koupaliště v zátoce Mina. Koupaliště je tvořeno malou písečnou pláží a upravenými plošinami na slunění, v okolí je skalnaté pobřeží. V zátokách směrem na východ od Jelsy jsou další pěkné pláže (skalnaté, písečné i oblázkové). Pobřeží je lemováno borovými háji.

Letovisko Jelsa má lodní spojení se Splitem a s Bračem, a to rychlou lodní linkou: Split – Bol (Brač) – Jelsa (Hvar). V Jelse není trajektové přístaviště – jediné ve střední a západní části ostrova je ve Starém Gradu.

Zajímá-li Vás noční život, tak vězte, že i Jelsa žije bujarým nočním životem. Jsou zde pořádány taneční večery a diskotéky, jsou zde noční kluby a koncem srpna se tu koná Slavnost Jelsy (Fešta Jelse) s bohatým zábavním programem (soutěže, ochutnávky, živá hudba).

————————————————————————————

Recenze Jelsa

Recenze k letovisku Jelsa naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!