Sali, Dugi Otok

Sali

Letovisko Sali je rybářským městem na ostrově Dugi Otok, nejdelším severodalmatském ostrově. Je největším městem na ostrově a také jeho správním střediskem. Svou pobřežní polohou, starobylou i moderní středozemní architekturou, čistým mořem, hojností slunce, nádhernou středozemní vegetací, obklopený tisíciletými olivovými háji, je ideálním nejen pro turisty dobrodruhy, ale i pro ty, kteří hledají klid v překrásném prostředí okouzlující přírody.

Mariánský kostel na místě raně středověké svatyně má cenné vybavení interiéru, obraz Mrtvý Kristus, připisovaný velkému dalmatskému umělci J. Čulinovići, známému v dějinách umění především jako Giorgio Schiavone (působil převážně v Benátkách). Několik patricijských domů zadarské šlechty, např. renesanční domy Gveriniů a Rančićů, barokní dům Petricioliů aj.

Sali, ostrov DuUgi OtokPláže jsou převážně skalnaté, místy doplněné betonovými plošinami, částečně stíněné borovými lesy, které sahají až k pobřeží. V zátoce Sašćica, v blízkosti hotelového komplexu je upravená pláž.

Město Sali je dobrým výchozím bodem pro Národní park Kornati a nedalekou Přírodní rezervaci Telašćica – zátoku výjimečné krásy (více o Telašćici se dočtete ZDE), slaného jezera Mir, strmých skal na nichž hnízdí a vzlétají sokolové a překrásných pláží.

Dlouhé teplé letní večery zpestřují kulturní akce Saljské kulturní léto a Saljské užance (zvyky). V rámci letního programu jsou známé i turistické atrakce Závody oslů a světem uznávaná Oslí hudba.

————————————————————————————-

Recenze Sali

Recenze k letovisku Sali naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!