Dugi Otok

Dugi Otok

Ostrov Dugi Otok je největším ostrovem Severní Dalmácie. Na východě ostrov omývají vody několika menších průlivů (Lavdarski kanal, Ravski kanal, Zverinački kanal), na západě je naopak moře otevřené. Na jihu se ostrov otevírá jedním z nejkrásnějších jadranských zálivů, který se jmenuje Telašćica. Na severu je rovněž velmi malebný záliv Solišćica. Na severu Dugi Otok sousedí s ostrovem Molat, na jihu s ostrovy Kornati.

dugi otokJižní část ostrova je kamenitá, střední a severní pokrývá makchie (keřovitý ekosystém), místy i les. Západní pobřeží je strmé a vysoké. Ostatní břehy jsou pozvolné, nízké, se známými písečnými plážemi, jako je např. Solišćica, Pantera, Sakarun (všechny na severozápadě) aj.. Je zde krásná a neporušená příroda.

Stále více rekreantů přijíždí na Dugi otok, který láká svými mimořádně krásnými plážemi a výbornými podmínkami pro všechny vodní sporty. V obci Božava je prestižní potápěčská škola. Jsou tu výborné podmínky pro potápění, zdejší vody skýtají možnost bohatých úlovků ryb a plodů moře, jsou tu i velmi dobré podmínky pro windsurfing a jachting.

Kontakty na turistická sdružení naleznete ZDE.

————————————————————————————-

Recenze Dugi Otok

Recenze k letovisku Dugi Otok naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!