Cres

Cres

Cres je spolu s ostrovem Krk největším jaderským ostrovem. Je pravou výzvou pro milovníky přírody, protože je pokladnicí rostlinného i živočišného světa s výjimečným množstvím endemických druhů.

cresNa Cresu se nachází také jeden z posledních biotopů velmi vzácného ptáka – supa bělohlavého. Milovníkům pobytu v přírodě se nabízí ubytování v soukromých apartmánech a kempech přímo na pobřeží, je zde i několik potápěčských center.

Na ostrově se nachází sladkovodní jezero Vrana, přírodní fenomén ostrova. Hladina jezera je nad úrovní hladiny okolního moře a jeho dno pod úrovní mořské hladiny v hloubce 74 metrů.

Místa Lubenice, Osor, Beli, Cres jsou pravou idylou pro milovníky venkovské a středověké architektury, eko projektů a zajímavých festivalů. Ostrov je rájem jachtařů – každoročně se zde konají regaty – světová, evropská, středozemní mistrovství, stejně jako mistrovství Chorvatska a Jadranu.

————————————————————————————-

Recenze ostrov Cres

Recenze k ostrovu Cres naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!