Bol

Bol

Bol je přístavem a velmi oblíbeným rušným letoviskem na jižním pobřeží ostrova Brač. Leží pod svahy nejvyššího vrcholu ostrova, Vidovy gory (780 m). Bol má úrodné okolí a jako jediná obec na ostrově má i stálé prameny pitné vody.

Nejvýznamnější památkou je dominikánský klášter (dominikanski samostan) na mysu Glavica na východní straně Bolu, k němuž patří i mariánský kostel z 15. až 16. století, později upravovaný. V klášteře se nachází cenná sbírka (Muzejska zbirka) uměleckých předmětů, archeologických nálezů, starých knih a obrazů.

Nejkrásnější pláže se táhnou západně od letoviska Bol – drobnější oblázky, pozvolný vstup do moře, krásný borový porost. V těchto místech se nachází i proslulá a velmi oblíbená pláž Zlatni rat, jedna z největších a nejkrásnějších přírodních pláží na Jadranu. Jako jazyk, který se protahuje téměř půl kilometru do moře, roste nanášením a usazováním drobných oblázků a mění svůj tvar závisle na směru větru a vln. Bol je pravým rájem pro surfaře kvůli nepřetržitému příznivému větru. Vody kolem pláže Zlatni rat se pokládají za jedno z nejpříhodnějších míst na Jadranu pro windsurfing, jsou zde i školy pro surfaře. Podél pláže a pobřežní promenády je celá řada hotelových komplexů vysoké kategorie a soukromých apartmánů.

Oficiální stránky města Bol

————————————————————————————

Recenze Bol

Recenze k letovisku Bol naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!