Orebič

Orebič

Orebič leží na jihozápadě poloostrova Pelješac naproti městu Korčula, od kterého jej odděluje Pelješacký kanál a se kterým je spojen pravidelnou trajektovou dopravou. Je oblíbeným větším letoviskem (1 500 obyv.) na tzv. Kapitánské riviéře.

Město leží při silnici zvané Pelješacká transverzála (Pelješka transverzala). Díky orebičsvé chráněné poloze má velmi bujné rostlinstvo, ovocnářství, vinařství. Vyhlášené je zdejší červené víno Postup, které lze ochutnat a koupit na několika místech letoviska.

Dominantou města je nejvyšší hora ostrova Sveti Ilija, jehož mohutná skalní stěna se tyčí do výšky (961 m).

Výstavné domy někdejších bohatých lodních kapitánů, kteří se tu po desetiletí usazovali na odpočinek, dodávají Orebiči specifický ráz. Byly oklopeny zahradami se spoustou cizokrajné vegetace.

orebičChloubou letoviska je překrásná písečná pláž v zátoce Trstenica s plážovým barem a nabídkou zábavy. Koupání je dále možné na menších plážích u promenády. Díky vegetaci mají dostatek stínu.

Přestože je Orebič hlavním centrem poloostrova Pelješac, nemá pověst letoviska s rušnou zábavou. Letní program Orebić Summer zahrnuje lidové slavnosti, koncerty tradičních dalmatských skupin – klap i vystoupení populárních umělců.

Milovníci kultury mohou v Orebiči navštívit muzeum Maritime Museum Orebic, kde probíhají nejrůznější výstavy.

Aktuální předpověď počasí v Orebiči najdete na stránkách počasí Orebič.

Fotografie Orebič můžete zhlédnout na stránkách Fotky z Jadranu.

——————————————————————————

Recenze Orebič

Recenze k letovisku naleznete v příslušné rubrice příspěvků od návštěvníků stránek nebo v komentářích přímo pod tímto článkem.

4 thoughts on “Orebič”

  1. Dovolenou v Orebiči všem vřele doporučuju. Byla to nejhezčí dovolená na které jsme s přítelem byli. Krásná krajina, nádherné pláže, čisťounké moře a krásné teplo!

      1. nejsou,většinou kameny z 80%,sem tam štěrk.Nejsou po celé pláži sprchy a ani jeden záchod.Jinak je zde krásně,ale toto je velké zklamání

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

To podstatné!