Dubrovnická riviéra

Dubrovnická riviéra

Dubrovnická riviéra (někdy nazývaná také Riviéra Dubrovník) leží na pobřeží Jižní Dalmácie a zahrnuje pobřeží v okolí unikátního historického města Dubrovník.

Město Dubrovník obehnané městskými hradbami, které po staletí chránily město před útoky z pevniny a moře. Uvnitř hradeb jsou překrásné kulisy starobylého města s četnými kostely, paláci a známou promenádou Stradun. Pláž pod městskými hradbami je považována za jednu z nejkrásnějších pláží v Evropě. Pláž je oblázková, ale odvážnější a pokročilejší plavci najdou oblíbená místa i na okolních útesech.

V okolí Dubrovníku jsou vesměs skalnaté pláže. Na blízkém ostrůvku Lokrum se můžete vykoupat v jezírku, které leží v jeho středu a zaplavat si do malé jeskyně.

Na okolním pobřeží je spousta zajímavých a povětšinou klidných letovisek vhodných pro návštěvníky, kteří dávají přednost klidnější dovolené – např. Zaton Mali, Zaton Veliki, Blace, Trsteno, Molunat.

Blízkost ostrova Korčula a Národního parku na ostrově Mljet činí destinaci Dubrovnická riviéra jednou z nejatraktivnějších v Chorvatsku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

To podstatné!